fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Medycyna i zdrowie

Kobieta wybudziła się ze śpiączki po 27 latach

adobestock
Kobieta, która doznała poważnych uszkodzeń mózgu i zapadła w śpiączkę w 1991 roku, gdy jej samochód zderzył się z autobusem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, po raz pierwszy od prawie trzech dekad otworzyła oczy.

Munira Abdulla brała udział w poważnym wypadku drogowym w 1991 roku, po tym jak odebrała swojego 4-letniego syna Omara ze szkoły w mieście Al Ain.

Omar wyszedł z wypadku bez większego szwanku. Jego matka natomiast, wówczas 32-letnia, doznała tak poważnych obrażeń, że lekarze wątpili, by kiedykolwiek ponownie otworzyła oczy.

Dwadzieścia siedem lat później kobieta odzyskała przytomność w szpitalu w Niemczech. - Nigdy jej nie poddałem, ponieważ zawsze miałem wrażenie, że pewnego dnia się obudzi - mówił w rozmowie z dziennikiem z ZEA Omar, który sam ma obecnie już 32 lata. Dodał, że jego matka od chwili przebudzenia była w stanie odpowiadać na kierowane do niej pytania i recytowała z pamięci wersety z Koranu.

Kobieta będzie kontynuować leczenie w Abu Zabi. Przez 28 lat nieświadomie zwiedziła wiele różnych szpitali w różnych krajach. Do Niemiec, dzięki pomocy księcia koronnego z ZEA, trafiła w 2017 roku.

Wybudzenia po tylu latach są niezwykle rzadkie. Do najbardziej znanych przypadków należy Terry Wallis, który miał 19 lat, gdy samochód, którym kierował, wpadł do rzeki w stanie Arkansas w lipcu 1984 roku. Mężczyzna wybudził się ze śpiączki w czerwcu 2003 roku. "Przegapił" drugą kadencję Ronalda Reagana oraz prezydentów George'a H.W. Busha i Billa Clintona.

Źródło: rp.pl/ Sky News
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA