Media

Zamieścił zdjęcie Petru i Schmidt. Dostał pracę w TVP Info

Twitter
Internauta, który zamieścił na Twitterze zdjęcie Ryszarda Petru i Joanny Schmidt z Nowoczesnej z ich wspólnej podróży do Portugalii, dostał pracę w TVP Info. Odpowiada tam za media społecznościowe - informuje Press.pl

W grudniu 2016 roku w Sejmie trwał protest opozycji przeciwko przegłosowaniu budżetu na nadchodzący rok w Sali Kolumnowej. W tle było również ukaranie posła PO Michała Szczerby, który za słowa "Panie marszałku kochany" został wykluczony z obrad, oraz zamiar ograniczenia dostępu dziennikarzy do Sejmu i posłów, które chciał wprowadzić marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

W tym czasie internauta o nicku Radosław zamieścił na Twitterze zdjęcie ówczesnego lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru i posłanki tej partii Joanny Schmidt, którzy wybrali się samolotem we wspólną podróż do Portugalii.

Zdjęcie to spowodowało szum w plotkarskich mediach, utratę przez Schmidt funkcji wiceszefowej Nowoczesnej, a także osłabiło pozycję Petru jako szefa stworzonej przez niego partii.

Dziś portal Press.pl poinformował, że internauta Radosław (@bogdan607), został zatrudniony w Telewizji Polskiej. W TVP Info odpowiada za media społecznościowe.

Poproszony przez dziennikarzy Press.pl o potwierdzenie tej informacji Radosław nie udzielił odpowiedzi. Zrobił to za niego redaktor naczelny TVP Info, Samuel Pereira.

"To prawda z Radosławem. To będzie dobry transfer z Twittera" - napisał.

Radosław vel @bogdan607 zablokował dostęp do swojego konta.

Źródło: press.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL