fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Maciej Kluczka zwolniony z Polskiego Radia 24. Po trzech dniach

Fotorzepa/Jerzy Dudek
Polskie Radio 24 rozwiązało umowę o pracę z reporterem Maciejem Kluczką. Zatrudniono go na początku... tego tygodnia. W lutym Kluczka rozstał się z Radiem Merkury, po tym jak dopytywał w wywiadzie europosła PiS Ryszarda Czarneckiego o syna.
Maciej Kluczka w poniedziałek poinformował na swoim profilu na Facebooku, że zaczyna pracę jako reporter Polskiego Radia 24. Dostał tam etat.
 
- Do usłyszenia! Z Sejmu, z Pałacu Prezydenckiego, sprzed Trybunału Konstytucyjnego i z Sądu Najwyższego. Z siedziby PiSu na Nowogrodzkiej i Platformy przy Wiejskiej. I ze wszystkich miejsc, gdzie dzieje się coś ważnego. Tematy najważniejsze nie tylko dla Warszawy, ale całego kraju! - napisał na FB.
 
Zanim jednak zdążył przystąpić do obowiązków, kierownictwo Polskiego Radia 24 podjęło decyzję o jego zwolnieniu. Umowa z nim ma zostać rozwiązana w czwartek, choć dziennikarzowi wyznaczono na ten dzień normalne obowiązki i egzamin na kartę mikrofonową.
 
- Współpracę rzeczywiście zakończono. Była to decyzja dyrekcji, której nie komentuję - powiedziała portalowi Press.pl rzeczniczka Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk. Dyrektor i redaktor naczelny Polskiego Radia 24 Paweł Badzio informuje, że po podpisaniu dokumentów będzie mógł podać powody tej decyzji. Jak się dowiedział Press, decyzję podjęto przed Powołaniem Pawła Badzia na stanowisko dyrektora Polskiego Radia 24.
 
Zmiany kadrowe w Polskim Radio trwają.

W wywiadzie z Ryszardem Czarneckim w Radiu Merkury Kluczka zapytał o wykształcenie jego syna Przemysława, który również jest posłem PiS  - na stronach Sejmu były informacje, że jest specjalistą i analitykiem ds. bezpieczeństwa, a na innych - że ukończył jedynie liceum. Pretensje Czarneckiego po tym wywiadzie spowodowały odsunięcie Kluczki od rozmów z politykami.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA