fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jacek Żakowski: KOD powinien być "polskim Hamasem"

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Chciałbym, aby KOD był czymś w rodzaju polskiego Hamasu - mówił w audycji TOK FM publicysta "Polityki" Jacek Żakowski.

Żakowski wyjaśnił, że chodzi mu o "ruch społeczny, powstający w niedemokratycznych warunkach, który poprzez budowę przedszkoli, szpitali, tworzenie organizacji młodzieżowych uzyskuje tożsamość polityczną i zdobywa masowy charakter".

- Dziś problemem KOD-u jest to, że jest to elitarna grupa - podkreślił Żakowski dodając, że choć jest to grupa liczna (przypomniał, że na Facebooku stronę KOD-u śledzi ok. 50 tys. osób, a w akcjach organizowanych przez KOD - jak wyliczał - bierze ich udział od 200 do 300 tys.), to jednak stanowi ona niewielki odsetek społeczeństwa.

Hamas to palestyńska organizacja niepodległościowa, która od 2014 roku była uznawana przez UE za organizację terrorystyczną. Hamas ma silną pozycję w Strefie Gazy, a za cel stawia sobie zniszczenie Izraela. Hamas posiada swoje bojówki, które wielokrotnie brały udział w starciach z izraelskimi siłami bezpieczeństwa.

Źródło: TOK FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA