fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

CDA.pl na czarnej liście za pirackie treści z USA

Archiwum
Amerykańskie Stowarzyszenie Motion Picture Association of America (MPAA) chroniące prawa autorskie wytwórni filmowych w USA umieściło polski serwis streamingowy CDA.pl na liście stron internetowych które zamieszczają pirackie treści wideo.

MPAA twierdzi, że polski serwis zamieszcza treści pirackie pochodzące m.in. z USA. Według organizacji serwis jest obecnie najpopularniejszą piracką stroną internetową w Polsce - informuje serwis wirtualnemedia.pl.

- Nie zgadzamy się z zarzutami użytymi wobec nas i będziemy w tej sprawie interweniować w MPAA z użyciem oficjalnych procedur - odpowiada rzecznik prasowy CDA.pl Wolfgang Laskowski w rozmowie z wirtualnemedia.pl.

CDA.pl znalazł się w najnowszym raporcie MPAA, który sporządza listę najpopularniejszych stron pirackich na świecie. Organizacja twierdzi w raporcie, że "użytkownicy z całego świata mogą oglądać treści zamieszczone tam z pominięciem praw autorskich", a strona bije popularnością najbardziej popularne serwisy VoD działających legalnie w naszym kraju.

"Operator serwisu, CWMedia S.A. korzysta z usługi Cloudflare, która ukrywa adres IP serwisu utrudniając jego lokalizację. Dodatkowo serwis korzystający z hostingu OVH korzysta z usługi reverse proxy, która utrudnia posiadaczom praw autorskich zidentyfikowanie źródeł pochodzenia plików" - pisze MPAA w raporcie.

Umieszczenie na liście MPAA nie pociąga za sobą żadnych konsekwencji karnych, ale według CDA.pl godzi w dobry wizerunek firmy. CDA.pl przyznaje, że czasem zdarza się, że użytkownicy zamieszczają na portalu nielegalne treści, ale stara się jak najszybciej reagować na takie przypadki i zdejmować pirackie treści. Laskowski podkreśla, że ten sam problem dotyczy także takich portali jak YouTube, Dailymotion czy Vimeo.

- Warto też pamiętać, że treści o jakich mowa, mogą się pojawiać tylko w tej części CDA.pl, która jest tworzona przez użytkowników (czyli tzw. user generated content). Pozostałe materiały w CDA.pl to tzw. Premium Free pochodzące tylko od zweryfikowanych nadawców i partnerów oraz CDA Premium czyli nasz kanał sVOD, gdzie znajdują się tylko i wyłącznie filmy pochodzące od dystrybutorów filmowych i podmiotów posiadających licencje - podkreśla rzecznik CDA.pl.

Portal wyjaśnia także, że usługa Cloudflare, która maskuje adres IP jest wykorzystywana w dwóch celach: jako zabezpieczenie przed atakami DDoS oraz w celu szybszego generowania strony po stronie użytkowników.

Według ostatnich danych Gemius/PBI serwis CDA.pl ma ponad 3 mln realnych użytkowników i ponad 21 mln odsłon miesięcznie. A CDA.pl szykuje się do debiutu na warszawskiej giełdzie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA