fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

Najlepiej zarabiające aktorki w Hollywood. Numer jeden to wciąż Scarlett Johansson

Bloomberg
Według magazynu "Forbes" najlepiej zarabiającą aktorką w Hollywood jest Scarlett Johansson, która po raz kolejny znalazła się na szczycie listy.

Według "Forbesa" jej wynagrodzenie w ciągu 12 miesięcy wyniosło 56 milionów dolarów.

"Forbes" przeanalizował zarobki aktorek uzyskanym pomiędzy czerwcem 2018 roku a czerwcem 2019 roku.

Scarlett Johansson także w zeszłym roku zajęła pierwsze miejsce. W tym roku aktorka zarobiła jednak więcej aż o 15,5 mln dolarów, głównie dzięki popularności filmu "Avangers. Koniec gry" - informuje BBC.

Na drugim miejscu listy znalazła się Sofia Vergara, która zarobiła 44,1 mln dolarów, a na trzecim Reese Witherspoon, która zarobiła 35 mln dolarów.

Na kolejnych miejscach magazyn umieścił: Nicole Kidman - 34 mln dol., Jennifer Aniston - 28 mln dol., Kaley Cuoco - 25 mln dol., Elisabeth Moss - 24 mln dol., Margot Robbie - 23,5 mln dol., Charlize Theron - 23 mln dol. oraz Ellen Pompeo - 22 mln dol.

W tegorocznym rankingu nie znalazły się m.in. Angelina Jolie, która w zeszłym roku zajęła drugie miejsce (28 milionów dolarów), a do pierwszej 10. nie trafiły m.in. Mila Kunis, Julia Roberts, Cate Blanchett, Melissa McCarthy czy Gal Gadot.

Zarobki aktorek są wciąż niższe niż to co dostają ich koledzy. Gdyby "Forbes" nie podzielił listy ze względu na płeć to Scarlett Johansson zajęłaby dopiero siódme miejsce po Bradley'u Cooperze i Adamie Sandlerze. A w pierwszej dziesiątce znalazłaby się tylko jeszcze jedna aktorka - Sofia Vergara.

W pierwszej dziesiątce tegorocznego rankingu "Forbes" nie ma też ani jednej czarnoskórej aktorki - pisze BBC.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA