fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media i internet

To oni najlepiej zarabiają w Hollywood. 10 najlepszych

Adobe
Najlepiej opłacanymi aktorami świata są gwiazdy kina akcji w wieku 40+. Na czele Dwayne Johnson, który w ciągu roku zarobił 89,4 mln dolarów. Ubiegłoroczny lider George Clooney zaliczyć mniej zasoby rok i nie wszedł do najbogatszej dziesiątki.

Magazyn "Forbes" jak co roku zajrzał do portfeli męskich gwiazd filmowych i przedstawił dziesiątkę najlepiej opłacanych w okresie czerwiec 2018 - czerwiec 2019. Okazało się, że najszybciej bogaci się 47-letni Amerykanin Dwayne Johnson (The Rock), który w rankingu 100 najbogatszych znakomitości 2019 r jest na 15 pozycji. Johnson zarobił 89,4 mln dol. na filmach, które choć kosztowały wiele, okazały się spektakularnymi klapami jak np. "Drapacz chmur". Aktor jednak na tym nie stracił.

Na drugim miejscu filmowy Thor - 36-letni Australijczyk Chris Hemsworth (76,4 mln dol.). Trzeci jest jego towarzysz z epopei Mervela - Avengers - 54-letni Amerykanin Robert Downey Jr. z rocznymi zarobkami 66 mln dol. Część z nich pochodzi z reklamowanej przez aktora chińskiej sieci komórkowej OnePlus.

Zaskakująco wysoko i tylko milion mniej niż Downey ulokował się 51-letni Akshay Kumar (65 mln dol.) - gwiazda hinduskiego Bollywoodu. Hindus nie tylko zarabia na filmach ale też reklamuje co się da. Łącznie 20 (sic!) marek hinduskich w tym najpopularniejszego na subkontynencie producenta aut Tata.

W piątce znalazł się też weteran kina akcji - Chińczyk z Hongkongu Jackie Chan (58 mln dol.), który pomimo 65 lat (!) pozostaje wciąż nie tylko popularny, ale i niezwykle sprawny fizycznie, z czego słynął przez lata. Wypracowane przez niego połączenie komedii i filmem kung fu jest nie do podrobienia i autentycznie bawi do dziś.

Chan wyprzedził największą męską gwiazdę kina bardziej ambitnego - błękitnookiego 44-letniego Bradleya Coopera reżysera i odtwórcy głównej roli męskiej w firmie "Narodziny gwiazdy".

Tyle samo co Cooper - 57 mln dol. zarobił specjalista od kiepskich komedii amerykańskich Adam Sandler (52 lata). Za nim komiksowy Kapitan Ameryka 38-letni Chris Evens (43,5 mln dol.). Na dziewiątym mało kojarzony przez polskich widzów Paul Rudd (Ant-Men) - 41 mln dol. Dziesiątkę zmyka 50 już letni Will Smith (35 mln dol.), który w ostatnim roku grał mniej, ale i tak za role u Netflixa zainkasował ponad 20 mln dol..

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA