Media i internet

Agora kończy z telewizją. Sprzedała Stopklatkę

Fotorzepa, Dariusz Majgier
Agora sprzedała spółce Kino Polska TV wszystkie posiadane akcje w Stopklatce

"W wyniku transakcji w dniu dzisiejszym Agora zbędzie wszystkie posiadane akcje w Stopklatce (tj. 4 596 203 akcji zwykłych, stanowiących 41,14% kapitału zakładowego Stopklatki). Cena za jedną akcję wynosi 7 zł, a wartość transakcji to około 32 mln zł" - napisano w komunikacie.

Agora była akcjonariuszem Stopklatki od marca 2014 roku (do Kino Polska TV dotychczas należało 41,5 proc.).

Agora podała w czwartkowym komunikacie, że transakcja będzie mieć pozytywny wpływ na wynik netto grupy w drugim kwartale 2018 r. Spółka szacuje, że wpływ ten może wynieść odpowiednio 22,6 mln zł i 17,4 mln zł w przypadku grupy Agora i Agora S.A.

Agora jest większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i innych czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego newsowego Radia Tok FM.

Agora ma zamiar otworzy sieć lokali z kuchnią meksykańską Papa Diego. Foodio Concepts, spółka z grupy Helios należącej do Agory, zapowiedziała, że pierwszy lokal zacznie działać już latem tego roku.

Kino Polska TV S.A. to grupa medialna, której głównymi gałęziami biznesowymi są emisja i produkcja kanałów telewizyjnych, dystrybucja, działalność wydawnicza, produkcja filmowa, rekonstrukcja i archiwizacja dzieł polskiej kinematografii oraz internet.

Akcje spółki są notowane na GPW od 2011 r.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL