Meksyk - Niemcy 1:0. Porażka mistrzów świata. Meksykanie zostawili serca na boisku

Od porażki rozpoczęli mistrzostwa świata Niemcy. Na moskiewskich Łużnikach aktualni mistrzowie świata przegrali z Meksykiem 0:1.

Aktualizacja: 17.06.2018 19:06 Publikacja: 17.06.2018 18:43

Oba zespoły rywalizowały na mistrzostwach świata tylko raz. W 1998 roku we Francji górą byli Niemcy, wygrali 2:1.

Niemcy, obok Brazylijczyków, są wymieniani jako jedni z głównych faworytów do tytułu. Zespół Joachima Loewa w Rosji broni tytułu mistrzów świata.

Od pierwszego gwizdka sędziego Meksykanie odważnie zaatakowali bramkę Manuela Neuera. Akcje szybko przenosiły z jednej połowy na drugą.

Na prowadzenie Meksykanie wyszli w 35. minucie po szybko przeprowadzonej kontrze. Podanie Chicharito na bramkę zamienił Hirving Lozano. Trzy minuty później po strzale z rzutu wolnego Toniego Kroosa piłka uderzyła w poprzeczkę.

W drugiej połowie Meksykanie z pełnym poświęceniem bronili dostępu do bramki. W końcówce Niemcy atakowali całą jedenastką, jednak wynik nie uległ zmianie.

Warto odnotować, że na boisku w 74. minucie pojawił się Rafael Marquez. Dla 39-letniego obrońcy oznacza to udział w piątych mistrzostwach świata.

Niemcy - Meksyk 0:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Hirving Lozano (35)

Żółta kartka - Niemcy: Thomas Mueller, Mats Hummels. Meksyk: Hector Moreno, Hector Herrera

Sędzia: Alireza Faghani (Iran). Widzów 78 011

Niemcy: Manuel Neuer - Joshua Kimmich, Jerome Boateng, Mats Hummels, Marvin Plattenhardt (79. Mario Gomez) - Sami Khedira (60. Marco Reus), Toni Kroos, Thomas Mueller, Mesut Oezil, Julian Draxler - Timo Werner (86. Julian Brandt)

Meksyk: Guillermo Ochoa - Hugo Ayala, Carlos Salcedo, Hector Moreno, Miguel Layun - Hirving Lozano (66. Raul Jimenez), Hector Herrera, Andres Guardado (74. Rafael Marquez), Jesus Gallardo, Carlos Vela (58. Edson Alvarez) - Javier Hernandez