fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Lotnictwo

Boeing-Embraer: nadal bez przełomu

Bloomberg
Embraer, rząd Brazylii i Boeing rozmawiają nadal o możliwym połączeniu obu firm - powiedział jeden z szefów Embraera, ale w dalszym ciągu nie rozwiązano kluczowych kwestii i ceny tego partnerstwa — dodał przedstawiciel Boeinga

Prezes działu samolotów cywilnych brazylijskiej firmy, John Slattery powiedział na konferencji prasowej w Singapurze, że Embraer nie otrzymał jeszcze propozycji od Boeinga. — Jedynym powodem kontynuowania rozmów przez zainteresowane strony jest sprecyzowanie struktury, która mogłaby zadziałać — dodał.

Brazylijski dziennik ujawnił wcześniej, że koncern przedstawił rządowi plan przejęcia do 90 proc. w nowej spółce, w której znalazłby się dział cywilny Embraera.

Brazylijska firma była stroną, która ucierpiała na sporze handlowym Boeinga z Bombardierem, jej bezpośrednim rywalem w segmencie samolotów regionalnych. Złożyła więc skargę do WTO — poinformował Slattery. — Bombardier otrzymał bezprawne subwencje od rządu federalnego i władz prowincji Quebec. Ponadto sprzedał poniżej kosztów samolotu na rynek Ameryki Płn. — powiedział.

Z kolei wiceprezes Boeinga ds. informowania, Phil Musser powiedział agencji Reutera, na marginesie salonu lotniczego, że „nasze rozmowy postępują w konstruktywny sposób., ale pozostają jeszcze kluczowe kwestie. W komunikacie o naszych wynikach wskazaliśmy, że jest to kombinacja korzystna dla wszystka, ale nie jest to coś, co Boeing musi zrobić. Ostateczne warunki i cena muszą zapewnić najlepszą wartość naszym klientom i inwestorom, a krajom stworzyć optymalną platformę sukcesu".

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA