fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nowa Lewica Razem

Gawkowski: Pawłowicz i Piotrowicz - komisarze polityczni PiS

Krzysztof Gawkowski
rp.pl
- To taka trochę drużyna P and P, czyli (Krystyna) Pawłowicz i (Stanisław) Piotrowicz, którzy dużo mówili o polityce, ale nigdy nie byli mężami stanu - mówił w Radiu Zet szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski komentując wystawienie przez PiS kandydatur swoich byłych posłów na sędziów TK.

Gawkowski mówił, że sędzią TK powinien być "ktoś, kto jest odpowiedzialny za słowa". Piotrowiczowi zarzucił, że ten "łamał zasady demokratycznego państwa prawa, przeprowadził reformy krytykowane dotyczące SN, a później uchylane" oraz "doprowadził do sytuacji, w której KRS została upolityczniona" i "ma za sobą przeszłość, która nigdy nie została wyjaśniona". - Na pewno nie jest osobą, która będzie kompetentnie realizowała interesy wszystkich Polek i Polaków w Trybunale - podsumował.

Z kolei o Pawłowicz mówił, że "obrażała flagę UE, prowadziła do zaostrzenia języka debaty w polskim Sejmie, jeszcze trzy miesiące temu była jedną z głównych twarzy indoktrynacji PiS-u". - A dzisiaj ma być niezależną sędziną w TK - dodała.

Gawkowski zapowiedział, że Lewica zagłosuje przeciwko kandydatom do TK przedstawionym przez PiS.

- Zagłosujemy na „nie” również dlatego, że uważamy, że w Polsce jest prawidłowo wybranych trzech sędziów TK, których powinien zaprzysiąc prezydent. I nie zgłosimy również kandydatów do TK, bo nie będziemy się z PiS-em ścigali na to, kto będzie miał więcej głosów na sali sejmowej - dodał.

Gawkowski był też pytany kto byłby lepszym kandydatem na prezydenta Lewicy - Robert Biedroń czy Adrian Zandberg. - Obydwaj są bardzo dobrzy, i jeden, i drugi ma zalety. I jeden, i drugi pewnie będzie musiał się zmierzyć też z kilkoma zarzutami - ocenił.

- Ja jestem przekonany, że i jeden, i drugi, bez względu na to, kto to by był, ma szanse realne powalczyć o to, jak będzie wyglądała II tura wyborów prezydenckich - dodał.

Źródło: Radio Zet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA