fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kukiz'15

Kukiz do nauczycieli: Nie krzyczcie jedynie "nam się należy"

Fotorzepa/ Jakub Mikulski
"Nie krzyczcie jedynie, że 'nam się należy' (bo się należy i o tym doskonale większość wie) ale wskażcie równocześnie, gdzie tych należnych Wam pieniędzy szukać!" - apeluje do strajkujących do 11 dni nauczycieli lider Kukiz'15, Paweł Kukiz.

Kukiz w swoim wpisie na Facebooku przekonuje, że "żyjemy w drogim, rozpasanym biurokratycznie państwie", "z przerośniętą administracją, której rozmiar wynika w ogromnej mierze z faktu, iż jest ona zapleczem polityczno-elektoralnym partii". To właśnie tu, zdaniem lidera Kukiz'15, należy szukać pieniędzy na podwyżki dla nauczycieli.

Polityk pyta jednocześnie protestujących nauczycieli, dlaczego oni o tym nie mówią. "Jeśli myślicie, że o tym powie pan Broniarz, to jesteście w błędzie! Bo on sam w tym 'rozpasaniu' partycypuje. Od wielu lat. Dlatego tak mocno podkreślam konieczność wyłonienia spośród Was prawdziwej, OBYWATELSKIEJ reprezentacji protestu" - pisze Kukiz.

Lider Kukiz'15 apeluje następnie do nauczycieli, aby "przyczynili się do rozpoczęcia bezwzględnie koniecznej reformy administracyjnej państwa".

"Nie myślcie tylko o sobie, niech ten protest służy nam wszystkim, Polsce" - dodaje.

Kukiz podkreśla następnie, że "żaden rząd nie ma swoich pieniędzy". "On jedynie administruje naszymi pieniędzmi z podatków i niestety od dawna, bez względu na to kto rządzi, przeżerają je w znacznej mierze partyjne aparaty. O tym głośno mówcie a pozyskacie większe wsparcie" - dodaje.

"I naprawdę - zlitujcie się nad tymi maturzystami... Tak się po prostu nie godzi..." - kończy swój wpis Kukiz, co jest sugestią, by nauczyciele przerwali swój protest na czas matur.

Protest nauczycieli w całym kraju trwa od 8 kwietnia - doszło do niego, gdy rząd nie zgodził się na realizację postulatów płacowych ZNP i FZZ. 23 kwietnia ZNP ma podjąć decyzję ws. ewentualnego zawieszenia protestu, choć - jak mówi przewodniczący Związku, Sławomir Broniarz - ZNP rozpatruje trzy scenariusze dalszych działań.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA