Kukiz'15

Kukiz: #PiątkaMorawieckiego. Wstawiajcie zdjęcia cen paliwa

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Wstawiajcie aktualne zdjęcia ceny paliwa i oznaczajcie #PiątkaMorawieckiego!" - apeluje na swoim profilu na Facebooku lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.

Kukiz, którego ugrupowanie sprzeciwia się wprowadzeniu przez PiS tzw. opłaty emisyjnej (ma wynosić ok. 10 groszy od 1 litra paliwa), przypomina, że już dziś "53 proc. cenpaliwa to podatki".

 

"PiS obiecywał obniżkę, a chcą podwyższyć o dodatkowe 10 gr.na litrze" - dodaje (pieniądze z opłaty emisyjnej mają zostać przeznaczone na upowszechnienie w Polsce samochodów elektrycznych).

Sam Kukiz zamieszcza zdjęcie ze stacji Orlen w Warszawie na Wale Miedzeszyńskim, na którym widać cenę benzyny na poziomie 5,19 zł za litr.

Ostatnie podwyżki cen paliwa to efekt m.in. jednostronnego wypowiedzenia przez Donalda Trumpa tzw. porozumienia nuklearnego USA, a także niestabilnej sytuacji na Bliskim Wschodzie spowodowanej napięciem między Izraelem a Iranem. 

Rząd zapewnia, że opłata emisyjna nie zostanie przeznaczona przez koncerny paliwowe na kierowców. Eksperci twierdzą jednak, że w dłuższej perspektywie czasowej nie jest to możliwe.

Mianem "Piątki Morawieckiego" potocznie określa się przedstawione przez premiera na Kongresie PiS plany rządu do końca obecnej kadencji parlamentu.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL