fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Antoni Macierewicz z wizytą w Afganistanie

Fot. ppor. Robert Suchy/DKS MON
W niedzielę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się z polskimi żołnierzami służącymi w Afganistanie. Jako pierwszych minister odwiedził żołnierzy wojsk specjalnych w Kandaharze.

Żołnierze Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie, działający w ramach misji Resolute Suport. Ministrowi towarzyszyli dowódcy: operacyjny RSZ gen. broni Marek Tomaszycki, Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Jerzy Gut oraz Jednostki Wojskowej Komandosów płk Wiesław Kukuła.

Obecnie żołnierze wojsk specjalnych służący w Afganistanie m.in. monitorują oraz koordynują operacje specjalne prowadzone przez siły afgańskie.

Zgodnie z relacją Bogumiły Piekut z Departamentu Komunikacji Społecznej MON, na zakończenie pobytu w bazie polskich sił specjalnych minister Antoni Macierewicz przekazał świąteczne życzenia żołnierzom i ich rodzinom. Wizyta w Kandaharze była także okazją do rozmów polskiego ministra obrony z dowódcą Dowództwa Komponentu Operacji Specjalnych NATO w Afganistanie (NSOCC-A). W niedzielę minister obrony narodowej Antoni Macierewicz spotkał się także z żołnierzami służącymi w bazie Gamberi. W trakcie wizyty w Afganistanie polska delegacja odwiedziła także bazę Bagram, gdzie w ramach III zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego misji Resolute Support służą polscy żołnierze.

Podczas wizyt w każdej z baz Antoni Macierewicz rozmawiał z dowódcami o aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w regionie. Ostatnie świąteczne życzenia minister Macierewicz skierował do dowódcy III zmiany PKW pułkownika Dariusza Kosowskiego oraz żołnierzy służących w Bagram.

Należy zauważyć, iż w niedzielę w kraju obchodzony był poraz pierwszy Dzień Pamięci o Poległych i Zmarłych w Misjach i Operacjach Wojskowych poza Granicami Państwa. W imieniu ministra obrony narodowej wieniec pod pomnikiem przy Centrum Weterana złożyli podsekretarz stanu Bartłomiej Grabski oraz szef gabinetu politycznego ministra ON Bartłomiej Misiewicz.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA