fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

Arcybiskup Jędraszewski o rosnącej liczbie aktów apostazji

abp Marek Jędraszewski
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Podczas pokutnej modlitwy kapłanów Archidiecezji Krakowskiej w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę na rosnącą liczbę aktów apostazji w diecezji - informuje "Gazeta Krakowska".

Metropolita krakowski powiedział, że w Archidiecezji Krakowskiej apostazji dokonywało średnio 50-60 osób rocznie, ale w 2019 r. liczba ta wzrosła do 123, w 2020 r. - do 445.

Cytowany przez "Gazetę Krakowską" arcybiskup zaapelował o modlitwę za tych,"którzy nie rozumieją Kościoła, którzy nie umieją Kościoła kochać, nawet przez łzy, którzy próbują z Kościołem walczyć, którzy się oddalają" oraz za tych, którzy "podejmują dramatyczne akty apostazji".

- Proszę was, róbcie wszystko, aby ten dramatyczny akt odejścia był jednocześnie pierwszym dniem powrotu, bo Kościół jest miłującą matką, bo Kościół to jest także ten ojciec czekający na powrót marnotrawnego syna, gotów wybiec na spotkanie. To jest Kościół, którego macie być pokornymi świadkami - mówił abp Marek Jędraszewski.

W czasie pokutnej modlitwy kapłanów Archidiecezji Krakowskiej w sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej metropolita nawoływał do modlitw, dawania jałmużny oraz do postu, który, jak podkreślił, jest drogą do odzyskania wewnętrznej wolności i panowania nad sobą.

Źródło: Gazeta Krakowska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA