fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kościół

13-latek wypluł hostię. O. Rydzyk: Ksiądz wezwał policję, bo to świętokradztwo

Fotorzepa, Jerzy Dudek
- Widzimy coraz bardziej potęgujące się ataki na Kościół, na duchownych - powiedział dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk, odnosząc się m.in. do incydentu w Mosinie.

W niedzielę wieczorem ksiądz z parafii w Mosinie (woj. wielkopolskie) zastał w kruchcie trzy pijące alkohol nieletnie osoby. Relacjonował, że gdy próbował powstrzymać je przed sprofanowaniem świątyni, został uderzony w twarz. W związku ze sprawą zatrzymanych zostało dwóch 14-latków.

- Widzimy cały czas coraz bardziej potęgujące się ataki na Kościół, na duchownych - komentował na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. - Dzisiaj się dowiadujemy o ataku na księdza w Mosinie. Został pobity dlatego, że zwracał uwagę na niewłaściwe zachowanie ludzi, jakichś mężczyzn, którzy pili alkohol w kruchcie kościoła i załatwiali potrzeby fizjologiczne. No to ksiądz zwrócił im uwagę - mówił. - Tych rzeczy było więcej: ugodzenie nożem, ksiądz w szpitalu się znalazł, poważna sprawa była we Wrocławiu, już zapomnieliśmy, w Szczecinie, w innych miastach – zaznaczył dyrektor Radia Maryja.

O. Rydzyk odniósł się też do incydentu z Bełchatowa. Duchowni wezwali policjantów do kościoła pw. NMP Matki Kościoła po tym, jak zauważyli, że podczas przyjmowania komunii nastolatek wypluł hostię i schował ją do kieszeni.

Tomasz Sekielski skomentował to na Facebooku podkreślając, że w ciągu pół roku od premiery "Tylko nie mów nikomu" nikt z Kościoła nie zgłosił chęci pomocy ofiarom molestowania przez księży. "A teraz ścigają dziecko wypluwające opłatek... Polski Kościół AD 2019... Gdzie my k.... żyjemy?" - napisał.

- Idzie potężny hejt na księży, chociażby to, co z Najświętszym Sakramentem zrobił 13-latek - powiedział redemptorysta, odnosząc się do słów Sekielskiego. Według niego, "Tylko nie mów nikomu" miał "zszokować wszystkich" i sugerować, że "wszyscy księża to pedofile, najgorsza kategoria ludzi w społeczeństwie". - Co jest nieprawdą - zaznaczył o. Rydzyk argumentując, że dokument "nie mówi o wielkich bohaterach, o wielkich świętych, o tym, ile Kościół wycierpiał i tak dalej".

Na antenie Radia Maryja o. Rydzyk powiedział także, że od lat obserwuje "niewybredny atak na księży". - Pamiętamy ten niewybredny atak na księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, który powiedział prawdę. Wybitny teolog, filozof, wybitny profesor i doktor habilitowany na najlepszych uniwersytetach w świecie powiedział prawdę i jaki hejt, wyzwiska najgorsze, jakieś krzyki i awanturowanie się pod pałacem biskupim - mówił.

- Na to nie można się zgodzić, bo to jest wzbudzanie nienawiści, to jest wykorzystywanie do rozszerzania nienawiści mediów, mediów społecznościowych, internetu, mówienie na cały świat dlatego, bo oni są bogami ci pseudodziennikarze. Oni są bogami, bo wyjdzie gdzieś w jakimś TVN-ie, Polsacie, dawniej jeszcze w Superstacji, czy w gazetach – kontynuował.

Źródło: Radio Maryja
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA