fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Siłownie zostaną otworzone. Słowacja łagodzi obostrzenia

AFP
W poniedziałek na Słowacji wejdzie w życie kolejny etap łagodzenia obostrzeń wprowadzonych w związku z koronawirusem SARS-CoV-2. Mieszkańcy kraju będą mogli pójść na siłownię i zjeść posiłek w restauracyjnym ogródku.

W tym tygodniu w związku poprawiającą się sytuacją epidemiczną na Słowacji ponownie otworzono sklepy, hotele, zakłady fryzjerskie, baseny, biblioteki czy ogrody zoologiczne.

Czytaj także:
Brazylijski wariant koronawirusa w Polsce? Prof. Pyrć: To nie są nasze wyniki

Słowackie władze ogłosiły w środę, że w ramach dalszego łagodzenia restrykcji od najbliższego poniedziałku restauracje będą mogły przyjmować klientów w ogródkach, a - w ograniczonym zakresie - działalność będą mogły też wznowić siłownie i kluby fitness.

W części regionów do klas będą mogli wrócić uczniowie, w tym szkół średnich.

Informując o odmrażaniu gospodarki premier Słowacji apelował o przestrzeganie obowiązujących wciąż obostrzeń.

Przedstawiciel władz medycznych przekazał, że na terenie siłowni będzie obowiązywał limit sześciu osób oraz jednej osoby na 15 metrów kwadratowych.

W restauracyjnych ogródkach odstęp między stolikami będzie musiał wynosić co najmniej dwa metry.

Dowiedz się więcej:
Rząd utrzymał obostrzenia. Fryzjerzy i klasy I-III wracają w 11 województwach

W ciągu ostatnich siedmiu dni na Słowacji stwierdzano dziennie średnio 642 nowe zakażenia koronawirusem. W grudniu i styczniu liczba ta była ponad czterokrotnie wyższa.

Władze poinformowały, że w szpitalach do 1 869 spadła liczba pacjentów z COVID-19, liczba hospitalizowanych podłączonych do respiratorów spadła do 245. Wskaźnik transmisji wirusa R dla SARS-CoV-2 jest mniejszy od 1.

Źródło: rp.pl / Reuters, pravda.sk
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA