fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

USA: Joe Biden przedstawił plan szczepień wart 20 mld dolarów

AFP
Prezydent elekt zaprezentował plan wart 20 miliardów, który jest częścią szerszego proponowanego przez niego pakietu na czas epidemii.

Wśród głównych głównych celów planu szczepień Joe Biden wymienił większą rolę rządu federalnego i mocniejsze wsparcie dla prowincji oraz władz stanowych. Chodzi o to, by w szczepieniach kłaść większy nacisk na szczebel ogólnopaństwowy.

Duży nacisk położono na poprawę współpracy ze stanami i lokalnymi dostawcami, aby uruchomić ośrodki szczepień w całym kraju, w tym także mobilne punkty szczepień na gorzej skomunikowanych obszarach.

Prezydent elekt negatywnie ocenił dotychczasową dystrybucję szczepionek. "Trwa bardzo ciemna zima", powiedział Biden. W Stanach Zjednoczonych na Covid-19 zmarło już niemal 400 tysięcy osób.

Do piątku zaszczepiono ponad 12 milionów Amerykanów. To znacznie mniej niż planowano - do końca 2020 miało już zostać zaszczepionych 20 milionów mieszkańców USA. Biden zobowiązał się, że w ciągu pierwszych 100 dni jego urzędowania zostanie zaszczepionych 100 milionów ludzi.

Prezydent elekt zapowiedział wielkie kampanie informacyjne, by odbudować wśród Amerykanów zaufanie do nauki, Chodzi zwłaszcza o społeczności afroamerykańskie oraz latynoskie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA