fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Rosja: 6,5 proc. ofiar COVID-19 to pracownicy ochrony zdrowia

AFP
Ok. 500 pracowników ochrony zdrowia zmarło w Rosji na COVID-19 - podała szefowa Federalnej Służby Nadzoru nad Ochroną Zdrowia Ałła Samojłowa. Oznacza to, że pracownicy ochrony zdrowia stanowią ok. 6,5 proc. wszystkich ofiar koronawirusa w Rosji.

Łącznie od początku epidemii w Rosji na COVID-19 zmarło 7660 osób. Jak podała Samojłowa 489 z nich to personel medyczny.

- Straciliśmy niemal 500 osób, którzy byli naszymi kolegami i koleżankami - mówiła Samojłowa, która dodała, że epidemia w Rosji "wciąż się nie skończyła".

Samojłowa stwierdziła też, że na początku epidemii Rosja nie była w pełni gotowa, by mierzyć się z koronawirusem, w kraju brakowało sprzętu ochrony osobistej.

- Mobilizacja była ważna. Mówiąc szczerze, na początku były pewne skargi i pewne nieprawidłowości, ale dziś wszystko przebiega zgodnie z planem. Nie otrzymujemy już skarg, że pracownikom ochrony zdrowia brakuje sprzętu ochrony osobistej lub że nie są badani (na obecność koronawirusa) - dodała.

W Rosji wykryto jak dotąd 561091 zakażeń koronawirusem. 313963 osób, u których wykryto zakażenie, uznaje się za ozdrowieńców.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA