fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Włochy: Liczba zakażonych na intensywnej terapii poniżej tysiąca. Pierwszy raz od dwóch miesięcy

AFP
Jak poinformowała Obrona Cywilna, w ciągu ostatniej doby we Włoszech zanotowano śmierć 179 osób zakażonych koronawirusem. Jednocześnie liczba pacjentów przebywających na oddziałach intensywnej terapii z COVID-19 jest najniższa od 10 marca.

Bilans zmarłych od początku epidemii koronawirusa we Włoszech wzrósł do 30 739. W ciągu ostaniej doby zanotowano 179 zgonów związanych z COVID-19. Liczba ta nieco zwiększyła się w porównaniu do dnia poprzedniego, gdy wynosiła 165.

Obecnie zakażonych jest 82 tys. osób. Ich liczba stale jednak spada. Od niedzieli zmniejszyła się o ponad 800.

Od początku epidemii we Włoszech potwierdzono już 219 tys. przypadków koronawirusa. Pojawiło się ponad 700 nowych infekcji.

Liczba osób wyleczonych wzrosła jednak o około 1400, do 106 tysięcy. Zanotowano także najmniejszą liczbę pacjentów przebywających na oddziałach intensywnej terapii z powodu zakażenia koronawirusem od 10 marca. Obecnie takich osób jest 999, czyli o 28 mniej niż poprzedniego dnia.

W wielu regionach zdecydowanie poprawia się sytuacja związana z koronawirusem. W Lacjum potwierdzonych zostało 25 nowych zakażeń, co jest najniższym wynikiem od początku kwarantanny. W regionie Basilicata na 350 testów przeprowadzonych jednego dnia pozytywny okazał się tylko jeden.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA