fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Hołownia: Ekipa Szymona zmienia się w centra pomocy

Fotorzepa, Jakub Czermiński
„Polityka jest od tego, żeby służyć ludziom, a nie żeby bić pianę ponad ich głowami, wyłącznie wznosząc gromkie apele do kamer. Apelować jest fajnie, działać fajniej i sensowniej. Przechodzimy więc z moją kampanią na full w tryb społecznego działania, z którego wyrosłem, i który jest moim domem” - napisał na Facebooku kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, odnosząc się do epidemii koronawirusa.

Jak poinformował za pośrednictwem Facebooka Szymon Hołownia, od najbliższego poniedziałku, codziennie na jego profilu Przemek Staroń, doradca kandydata na prezydenta ds. edukacji, będzie radził rodzicom, "jak wykorzystać twórczo czas pobytu w domu, pokazywał ilu rzeczy można nauczyć się nie tylko z realizowanych w klasie programowych podstaw”. 

Hołownia zapowiedział także regularne livechaty, na których będzie można zadawać pytania internistom, pediatrom, prawnikom, psychologom dziecięcym, czy prawnikom. „Każda epidemia karmi się nie tylko patogenem, ale i brakiem wiedzy. Respiratorów nie dokupię, ale to możemy zrobić - sprawić, żebyśmy wiedzieli więcej, mniej się bali” - podkreślił we wpisie. 

Jak dodał, „wszystkie 16. biur lokalnych Ekipy Szymona zmienia się w centra pomocy”. „Nasi wolontariusze - na ile tylko wystarczy im sił - będą przyjmowali zgłoszenia od osób starszych, czy potrzebujących, którym trzeba będzie pomóc w zakupach, czy sprawach na mieście. Tak by nie ryzykowali kontaktu z dużymi skupiskami ludzkimi. Zrobimy tyle, ile będziemy mogli, więc apelujemy też: dołączcie do nas! I wspierajcie nas, proszę, to zrobimy jeszcze więcej (adres w komentarzu). Skoro nie mogę jeszcze być w polityce organizacją rządową, więc zrobię pozarządową” - dodał. 

Źródło: Facebook
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA