fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koronawirus SARS-CoV-2

Polska i świat walczą z wirusem - relacja

AFP
W szpitalu we Wrocławiu zmarł 73-letni pacjent. To druga ofiara koronawirusa w Polsce *** Premier Mateusz Morawiecki ogłosił przywrócenie kontroli na granicach Polski *** W Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego *** Wprowadzono ograniczenie w funkcjonowaniu galerii handlowych *** W Polsce jak dotąd wirusa wykryto u 68 osób, jedna osoba zmarła.

Dziękujemy za udział w dzisiejszej relacji. Więcej informacji na temat panującej epidemii pod tym adresem

23:26

Koronawirus dotarł do Urugwaju. Potwierdzono cztery pierwsze przypadki. Wszystkie osoby przybyły do kraju z Mediolanu.

23:25

Egipt informuje o 13 nowych przypadkach. Łącznie w kraju odnotowano 93 osoby zarażone. Dwie osoby zmarły: turysta z Niemiec i 60-letnia kobieta.

23:22

Epidemia koronawirusa uniemożliwia znacznej większości kandydatów prowadzenie kampanii wyborczej. To nie tylko kwestia restrykcji sanitarnych uniemożliwiających agitację, ale po prostu wyborców dziś głównie interesuje walka z zagrożeniem, a nie programy poszczególnych kandydatów. Uczciwych wyborów po uczciwej kampanii nie da się 10 maja przeprowadzić.

O przesunięcie terminu wyborów prezydenckich apeluje Michał Szułdrzyński

23:21

Biblioteka, legitymacje, akademiki – koronawirus sprawił, że oczywiste dla studentów sprawy, stały się głównymi dylematami. Jak epidemia wpływa na funkcjonowanie wyższych uczelni?

23:16

Codziennie mamy posiedzenie sztabu kryzysowego i na bieżąco reagujemy na różne pojawiające się problemy – opowiada Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

23:07

Mam nadzieję, że rząd podejmie decyzje radykalne i zobowiąże firmy produkujące materiały sanitarne i medyczne do natychmiastowego zwiększania produkcji na potrzeby krajowe – mówi "Rzeczpospolitej" Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego.

23:03

Biuro podróży Rainbow zawiadamia właśnie swoich klientów, którzy mieli lecieć na wycieczki samolotami w sobotę, niedzielę i poniedziałek, że wyjazdy się nie odbędą.

22:59

Muzyka może podnieść na duchu. Świadczą o tym zamieszczane w internecie nagrania z Włoch, gdzie mieszkańcy wychodzą na balkony i otwierają okna, by wspólnie śpiewać piosenki.

22:43

Najnowszy bilans we Francji: 3661 zachorowań, 79 ofiar śmiertelnych.

22:26

W Stanach Zjednoczonych liczba potwierdzonych przypadków zakażeń wzrosła do 2033.

22:13

Pierwszy przypadek koronawirusa w Gwatemali

22:02

Trump zapowiedział, że obywatele Wielkiej Brytanii mogą wkrótce również zostać objęci zakazem przyjazdu do Stanów Zjednoczonych

22:01

Premier Węgier Viktor Orban poinformował o zamknięciu wszystkich szkół.

22:00

W ramach walki z koronawirusem Dania zamknie swoje granice dla większości obywateli obcych państw. Ograniczenia będą obowiązywały co najmniej miesiąc.

21:47

Zawiadamiając o zdarzeniach mniejszej wagi, nie trzeba osobiście fatygować się do komendy czy na komisariat. W obecnej sytuacji można zadzwonić lub wysłać e-mail czy pismo - zachęca policja.

21:37

W związku z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego oraz wstrzymaniem międzynarodowego ruchu lotniczego, informuję o zawieszeniu ze skutkiem natychmiastowym wszystkich wyjazdów organizowanych przez Biuro Podróży ITAKA do 15.04.2020 – ogłosił na Twitterze wiceprezes Itaki Piotr Henicz.

21:36

Po Rossmannie także e-sklep sieci Tesco prowadza ograniczenia w liczbie kupowanych produktów.

21:35

- Zachęcam pana premiera Donalda Tuska do tego, żeby biorąc pod uwagę, że przez kilka lat pełnił bardzo eksponowane stanowisko w Unii Europejskiej, w końcu był, jak by nie było, przewodniczącym Rady Europejskiej, żeby zachęcał swoich kolegów w Brukseli do tego, aby rzeczywiście dynamiczniej realizowali programy wsparcia, które są potrzebne - powiedział prezydent Andrzej Duda.

21:24

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu (woj. dolnośląskie) i miał choroby współistniejące.

21:03

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski wydał komunikat w związku z wprowadzonym w Polsce stanem zagrożenia epidemicznego. "Proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy Świętej i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób" - napisał abp Stanisław Gądecki.

20:40

Przyjęty w specustawie tryb odwoławczy budzi wątpliwości, bo przymusowa kwarantanna czy hospitalizacja ingeruje w wolność człowieka, a także jego prawo do prywatności. Tym samym jego stosowanie powinno podlegać kontroli sądu, który proporcjonalnie wyważy, czy swobody pacjenta muszą zostać ograniczone w imię ochrony zdrowotnego interesu zbiorowości.

20:35

Z powodu epidemii koronawirusa prezydent Donald Trump ogłosił w Stanach Zjednoczonych stan zagrożenia.

20:14

W Tunezji w trybie natychmiastowym zawieszono możliwość organizacji modlitw w meczetach. Kawiarnie będą zamykane każdego dnia o godzinie 16. Władze zabroniły organizacji wszelki spotkań kulturalnych i sportowych.

20:01

Brytyjska podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia i członek Izby Gmin Nadine Dorries, u której wykryto koronawirusa, poinformowała, że pozytywny wynik wykazał test jej 84-letniej matki. 

19:41

Poinformowano o drugiej ofierze koronawirusa w Indiach. Zmarł mieszkaniec stolicy - Delhi.

19:40

W Niemczech liczba przypadków koronawirusa wzrosła do 3062. 

19:38

- Tego typu ograniczenia zmieniają życie Polaków. Są one potrzebne by zabezpieczyć nas przed konsekwencjami koronawirusa. Wolimy dmuchać na zimne, ograniczać wszelkie ryzyka, dlatego wdrażamy te ograniczenia po to, by zachować maksimum prewencji - powiedział premier Morawiecki.

19:30

Wprowadzone zmiany:

- tymczasowe przywrócenie kontroli granicznej

- zakaz wjazdu do kraju dla cudzoziemców

- kwarantanna domowa dla wjeżdżających na terytorium RP

- pozostawienie otwartych granic dla przepływu towaru

- zawieszenie międzynarodowych połączeń osobowych lotniczych i kolejowych

Czytaj więcej

19:22

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił tymczasowe przywrócenie granic państwowych. Wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego.

19:14

W Paryżu zamknięto dla zwiedzających wieżę Eiffla. 

19:11

18:52

Pakistan zamyka granicę z Afganistanem i Iranem.

18:49

Instytucje państwowe będą mogły stosować odstępstwa od ogólnych zasad w rozliczaniu pieniędzy unijnych – takie rekomendacje wydała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

18:34

Rząd Szkocji poinformował o śmierci pierwszej osoby. To pacjent szpitala Lothian Health Board w Edynburgu.

18:32

Z powodu koronawirusa we Włoszech w ciągu ostatniej doby zmarło 250 osób. Łączny bilans ofiar to 1266.

18:25

Do Sejmu trafił projekt noweli specustawy ws. COVID-19. Przegłosowane w Senacie poprawki dotyczą m.in. rozszerzenia dodatku opiekuńczego dla rodziców.

18:17

18:14

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa odnotowano w Wenezueli.

18:13

W Grecji zamknięto wszystko bary, restauracje, bary szybkiej obsługi i salony piękności. W kraju odnotowano 190 przypadków zakażeń.

Otwarte pozostaną supermarkety, piekarnie, apteki.

18:12

Przełożono datę maratonu w Londynie. Organizatorzy mówią teraz, że może odbyć 4 października.

18:04

Unia Europejska może przeznaczyć blisko 7,5 mld euro z unijnego budżetu na wydatki związane z walką z koronawirusem — poinformowała Komisja Europejska.

18:00

Konferencja ministrów krajów WTO organizowana co dwa lata, w tym roku 8-11 czerwca w Kazachstanie, została odwołana z powodu obaw związanych z epidemią koronawirusa.

17:47

Pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa w Sudanie. Ofiarą jest mężczyzna w wieku ok. 50 lat.

17:39

Premier Kanady Justin Trudeau zapewnił, że nie ma objawów choroby i czuje się dobrze. Wcześniej koronawirusa wykryto u jego małżonki.

17:21

Jak uchronić polskie przedsiębiorstwa od niewypłacalności wywołanej epidemią koronawirusa i jej wpływem na realizowanie obowiązków podatkowych?

17:20

Pasażerowie w pociągach międzynarodowych wjeżdżających do Polski powinni wypełnić karty lokalizacyjne. Są to działania związane z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Zbierane dane będą służyły wyłącznie służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w przypadku stwierdzenia ryzyka zarażenia wirusem SARS-Cov-2.

17:17

Europa stała się nowym epicentrum pandemii COVID-19 - poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia.

17:02

16:57


4 nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Łącznie jest już 68 zachorowań. Wszystkie nowe przypadki odnotowano w Warszawie.

16:54

Wybory samorządowe w Wielkiej Brytanii przeniesione na przyszły rok. Miały odbyć się 7 maja.

16:53

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że przeprowadzony test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny. Wcześniej o pozytywnym wyniku informowała amerykańska stacja Fox News.

16:46

Rząd Islandii zapowiedział w piątek, że zabroni organizowania zgromadzeń publicznych liczących 100 lub więcej osób. Na cztery tygodnie zamknięto szkoły i uczelnie wyższe.

16:38

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o wprowadzenie dobrowolności opłacania składek na ubezpieczenia społeczne od przedsiębiorców na okres 6 miesięcy. Jedynie uiszczanie składki zdrowotnej miałoby pozostać obowiązkowe.

16:17

W USA liczba zakażonych sięga niemal 1700 osób. Zmarło 41 osób.

15:57

Armator wycieczkowców Princess Cruises ogłosił zawieszenie na 2 miesiące wszystkich rejsów swych 18 jednostek. Wcześniej utknęły jego dwa statki w związku z kwarantanną na koronawirusa.

15:56

Kolejne banki centralne decydują się na niestandardowe działania, które mają zminimalizować gospodarcze konsekwencje epidemii koronawirusa. Przybywa apeli, aby większą aktywnością wykazał się też Narodowy Bank Polski.

15:55

Premier Hiszpanii powiedział, że już w przyszłym tygodniu w kraju może być ponad 10 tys. zakażonych osób.

15:53

Przełożono Maraton Bostoński  

15:42

W Hiszpanii wprowadzono stan wyjątkowy

15:36

Ukraińskie ministerstwo zdrowia poinformowało, że z powodu koronawirusa zmarła 71-letnia pacjentka. To pierwsza ofiara choroby w kraju.

15:26

Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy podjęła decyzję o zamknięciu granic dla obywateli innych państw. Państwo będzie zamknięte przez co najmniej 14 dni.

15:17

Brytyjskie władze poinformowały, że do 9 rano 13 marca przebadano ponad 32 tys. osób. Zakażonych koronawirusem jest 798 osób.

15:00

Na Ukrainie odnotowano pierwszy śmiertelny przypadek koronawirusa. Zmarła ponad 70-letnia pacjentka, która wcześniej przebywała w Polsce. W związku z pandemią Ukraina zamknie granice dla obywateli innych państw.

14:55

Większość szkół w Niemczech ma zawiesić prowadzenie zajęć w związku z pandemią.

14:45

Liczba przypadków koronawirusa w Rosji wzrosła w ciągu doby o 11 i wynosi 45- podała agencja TASS, powołując się na służby medyczne. Wirusa SARS-CoV-2 stwierdzono u 42 obywateli Rosji, dwóch obywateli Chin i jednego mieszkańca Włoch.

14:40

Strona amerykańska rozważa modyfikację scenariusza ćwiczenia wojsk, w którym bierze udział 37 tys. żołnierzy krajów NATO, głównie na terytorium Polski. Powodem jest zagrożenie epidemiologiczne - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

14:35

Brytyjski następca tronu książę Walii Karol i jego małżonka Kamila, księżna Kornwalii, odwołali planowane wcześniej oficjalne wizyty w Bośni i Hercegowinie, Jordanii i na Cyprze. Powodem decyzji jest pandemia koronawirusa.

14:30

Giro d'Italia, drugi z największych kolarskich wyścigów świata miał rozpocząć się 9 maja. Z powodu pandemii koronawirusa wyścig został przełożony.

14:25

O 190, do 804, wzrosła liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa w Holandii. 179 zarażonych to personel służby zdrowia. W ciągu ostatniej doby z powodu koronawirusa zmarło w Holandii pięciu pacjentów. Łączny bilans ofiar COVID-19 w Niderlandach wynosi 10. W holenderskich szpitalach w związku z epidemią przebywa lub przebywało 115 pacjentów.

14:15

Bułgarski parlament jednogłośnie poparł wprowadzenie w kraju stanu wyjątkowego do 13 kwietnia, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2, po tym jak liczba przypadków wirusa w tym kraju zwiększyła się ponad trzykrotnie - do 23.

14:10

W Iranie liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa przekroczyła 11 tys., liczba ofiar śmiertelnych - 500.

14:00

W Warszawie zamknięte zostały trzy stacje I linii metra. Pasażer, który skarżył się na złe samopoczucie poinformował obsługę kolejki, że wrócił niedawno z Londynu.

13:50

Wojewoda łódzki wezwał do wstrzymania planowych przyjęć na oddziały szpitalne. Szpitale z innych regionów takie decyzje podejmują we własnym zakresie.

13:45

Największe centrum hurtowego obrotu owocami i warzywami, giełda w Broniszach, dementuje pogłoski o planowanym zamknięciu od poniedziałku.

13:40

- Nie chcielibyśmy, aby uczniowie po zawieszeniu tradycyjnych zajęć dydaktycznych odpoczywali w domu - powiedział minister edukacji Dariusz Piontkowski.

13:38

Liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa wzrosła w Hiszpanii o 775 i wynosi 3958. Z powodu wywołanej wirusem choroby COVID-19 zmarły kolejne 23 osoby

13:33

Szef MEN Dariusz Piontkowski: Zachęcamy nauczycieli, by skorzystali z możliwości nauczania zdalnego.

13:29

13:24

Trzy nowe przypadki zarażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - podaje Polskie Radio powołując się na resort zdrowia. Chodzi o osoby z woj. śląskiego (Zawiercie), z woj. podkarpackiego (Nisko) i woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie liczba zakażonych leczonych w szpitalach wynosi 64. Jedna osoba zmarła.

13:22

W związku z pandemią koronawirusa Andrzej Duda nie przyjedzie do Rosji na obchody dziesiątej rocznicy katastrofy smoleńskiej - informuje agencja Reutera. Rzecznik prezydenta nie potwierdził jednak dotąd tych doniesień.

13:14

Francja: Zakaz organizowana zgromadzeń publicznych liczących więcej niż 100 osób.

13:10

Czeski rząd wprowadza zakaz wjazdu na teren kraju dla cudzoziemców i zakaz wyjazdu obywateli Czech poza granice kraju od poniedziałku. Działania te mają na celu walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Źródło zdjęcia: AFP

12:54

12:48

Zakończenie kwalifikacji wojskowej jest związane z ryzykiem zarażenia koronawirusem powodującym chorobę COVID-19.

12:46

Liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa na świecie przekroczyła pięć tysięcy - wynika z najnowszych danych.

12:24

W związku z pandemią koronawirusa policja zaleca, aby nie składać zgłoszeń osobiście, a telefonicznie. Poza nagłymi przypadkami policjantów można także informować pisemnie lub poprzez aplikację "Moja komenda".

12:14

- Zapisy specustawy pozwalają zmienić organizację roku szkolnego. Jeżeli będzie taka potrzeba, to z nich skorzystamy - powiedział w radiowej Jedynce minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

12:10

W Libanie w sobotę zamknięte zostaną wszystkie banki. Jest to konieczne do zdezynfekowania placówek w ramach walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa - informuje libańskie stowarzyszenie bankowców.

W Libanie jak dotąd wykryto 77 przypadków koronawirusa. Z powodu Covid-19, choroby wywoływanej koronawirusem SARS-CoV-2 zmarły w tym kraju trzy osoby.

12:05

12:01

W Kazachstanie stwierdzono dwa pierwsze przypadki koronawirusa SARS-CoV-2 u obywateli kraju, którzy wrócili z Niemiec - podaje CNN.

11:51

Sky News: Premier League zawiesza rozgrywki do 4 kwietnia.

11:44

Urzędy skarbowe nie będą przyjmowały interesantów do 27 marca. Oddziały celne na razie działają normalnie.

11:19

11:16

Wszystkie rozgrywki UEFA, w tym mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy, które miały być rozgrywane 17 i 18 marca zostały przełożone w związku z wybuchem pandemii koronawirusa - poinformowała UEFA. Przełożone zostało też losowanie kolejnych faz Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

11:14

Zarząd nawozowej Grupa Azoty zdecydował o przyznaniu pracownikom dodatkowego świadczenia, które ma pomoc w organizacji opieki nad dziećmi w okresie zamknięcia szkół.

11:11

- Powinniśmy zmieniać procedury państwa, żeby mogło ono zachować ciągłość funkcjonowania. Niezależnie od tego jak rozwija się sytuacja, parlament i rząd muszą funkcjonować, żeby zabezpieczyć działanie państwa - oświadczył w Radiu Plus szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

10:55

Aktualna mapa z miejscami w Polsce, gdzie leczone są osoby, u których wykryto koronawirusa SARS-CoV-2.

10:47

10:43

10:41

„W sytuacji, kiedy niknie europejska siatka lotów, a Amerykanie zakazują rejsów z Europy niezbędna jest natychmiastowa reakcja rządów, tak europejskiego, jak i rządów narodowych" - czytamy w piśmie Airlines For Europe (A4E), największej europejskiej organizacji lotniczej

10:40

Estoński rząd zdecydował się na zamknięcie szkół i zakazanie organizowania zgromadzeń publicznych do 1 maja - informuje Reuters.

10:24

Krzysztof Simon odradza też wizyty w kościołach w czasie pandemii SARS-CoV-2. - Woda święcona nie pomaga na koronawirusa, naprawdę - mówi.

10:20

Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant chorób zakaźnych poinformował, że na Dolnym Śląsku w terapii koronawirusa SARS-CoV-2 testowane będą leki na HIV i malarię. Pacjenci muszą wyrazić zgodę na taką terapię. Leki takie podano już jednemu z pacjentów.

10:18

Władze Kenii zakazały organizowania imprez publicznych po tym jak w piątek w kraju tym wykryto pierwszy przypadek koronawirusa SARS-CoV-2 u kobiety, która wróciła z USA - poinformował minister zdrowia Kenii.

10:15

Wyścig o Grand Prix Australii został odwołany, a decyzję ogłoszono dwie godziny przed początkiem treningów. Zamieszanie wokół inauguracji sezonu w Melbourne nie stawia Formuły 1 w najlepszym świetle u progu nowego sezonu – który może rozpocząć się dopiero w czerwcu.

10:10

Czy podczas kwarantanny z powodu koronawirusa wolno wyprowadzić psa lub wyrzucić śmieci? Jak powinny zachowywać się osoby żyjące pod jednym dachem z osobą objętą kwarantanną?

10:04

Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wraz z Głównym Inspektorem Sanitarnym przygotowało wyjaśnienie podstawowych terminów związanych z koronawirusem.

10:00

Do godziny 10 rano 13 marca odnotowano w Polsce 59 przypadków zakażenia koronawirusem - jeden z tych przypadków zakończył się śmiercią pacjentki. Najwięcej chorych leczonych jest w Warszawie. W piątek do listy miast, w których leczeni są chorzy na Covid-19 dołączył Leżajsk. Tu znajdą Państwo pełną listę miast, w których leczeni są pacjenci chorzy na Covid-19.

9:58

Z powodu zagrożenia koronawirusem doroczna parada z okazji Dnia Świętego Patryka w Londynie została odwołana - poinformował burmistrz Sadiq Khan.

9:50

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w Polsce pod kątem koronawirusa przebadano 2889 próbek, 58 dało wynik pozytywny.

9:45

W Berlinie od przyszłego tygodnia stopniowo zamykane będą szkoły i przedszkola a transport publiczny w mieście zostanie ograniczony do niezbędnego minimum - podał nadawca n-tv. Ma to być element walki z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2.

Źródło zdjęcia: AFP

9:39

W stanach Kentucky, Maryland, Ohio, Michigan i w Nowym Meksyku zamknięto szkoły K-12 (12-klasowe szkoły połączone z przedszkolami) w związku z obawami o rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2.

9:30

Szef PO: Nie domagamy się wprowadzenia stanu wyjątkowego. - Wybory muszą odbyć się w takich warunkach, by każdy mógł zagłosować - powiedział przewodniczący Platformy Obywatelskiej, pytany w RMF FM, czy zaplanowane na 10 maja wybory prezydenckie powinny zostać przełożone na jesień. Ocenił, że wprowadzenie stanu wyjątkowego to ostateczność.

9:25

Norges Bank obciął swoją główną stopę procentową o 50 pb. do 1 proc. W komunikacie stwierdził, że "uważnie monitoruje sytuację".

9:20

Odbicie na części giełd Azji. Australia odbiła.

9:11

Grupa KGHM pomoże przeciwdziałać wirusowi. Producent dynamitu przestawia się na wytwarzanie środków dezynfekujących.

9:04

Dziś do południa w Polsce zostanie wprowadzony stan zagrożenia epidemiologicznego - poinformował w TVN24 rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

9:00

W Wuhan, pierwszym dużym ognisku epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 na świecie, drugi dzień z rzędu stwierdzono jednocyfrową liczbę nowych zachorowań - zauważa Reuters.

8:50

O godz. 9.30 ma rozpocząć się posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

8:44

W Bukareszcie koronawirusa stwierdzono u kolejnych pięciu osób. W Rumunii liczba przypadków SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 64. Najmłodszy z nowych pacjentów ma 22 lata, najstarszy - 53. Cztery osoby zaraziły się się od członków swych rodzin, jedna od kogoś, kto przebywał w Niemczech.

8:36

Władze Gdyni przypominają, że urząd miasta jest nieczynny dla interesantów. Z urzędnikami można kontaktować się drogami telefoniczną i elektroniczną.

8:28

- Jeżeli przerwa nie nie będzie zbyt długa, nie będzie potrzeby zmian w terminarzu egzaminów i całego roku szkolnego. Jeżeli przerwa miałaby się znaczenie wydłużyć - będziemy podejmowali decyzje - powiedział w radiowej Jedynce szef MEN Dariusz Piontkowski.

8:23

8:22

Giełda w Australii w piątek odbiła. Jej główny indeks spadał w czwartek o 8 proc., ale w piątek rano zaczął rosnąć o prawie 4,5 proc. Jednak pozostałe azjatyckie giełdy wciąż na minusie: w Tokio Nikkei tracił początkowo 10 proc., wyrównując do 6 proc. Topix spadł o 5 proc. W Szanghaju spadek o 1,7 proc., w Hongkongu główny indeks tracił 3,5 proc., a w Seulu spadek 3,4 proc.

8:20

Ze względu na zagrożenie koronawirusem Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zawieszają czasowo egzaminy na prawo jazdy i szkolenie przyszłych kierowców.

8:17

Od 12 marca, obowiązuje w Polsce stan zagrożenia epidemicznego wprowadzony rozporządzeniem ministra zdrowia. Dziewiętnaście szpitali zostanie do poniedziałku przekształconych w szpitale zakaźne.

8:15

Odnosząc się do krążących w internecie doniesień Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała, że nie ma decyzji o tym, że Warszawa ma zostać zamknięta.

8:06

Potwierdzone wyniki dotyczą: dwóch osób z woj. podkarpackiego (Leżajsk), jednej osoby z w woj. lubelskiego (Lublin), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław) i trzech osób z woj. łódzkiego (Łódź) - podał kierowany przez Łukasza Szumowskiego resort.

8:04

W Polsce potwierdzono siedem nowych przypadków koronawirusa - poinformowało Ministerstwo Zdrowia. Tym samym liczba przypadków wzrosła w naszym kraju do 58. W Polsce z powodu COIVD-19 zmarła do tej pory jedna osoba.

7:55

Minister spraw wewnętrznych Australii Peter Dutton poinformował, że stwierdzono u niego koronawirusa.

7:50

Czy duże centra handlowe w Polsce zostaną zamknięte? - Takie decyzje od wczoraj zależą od ministra zdrowia (Łukasza Szumowskiego, który wprowadził rozporządzeniem stan zagrożenia epidemiologicznego w Polsce). Nie chcielibyśmy sytuacji, by młodzież, która pozostaje w domach, umawiała się w centrach handlowych - mówiła w TVN24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

7:41

Po liniach lotniczych i autokarowych, także kolej włączyła się do systemu mającego pomagać w lokalizacji osób, które mogą być zarażone koronawirusem.

7:30

- Nie rekomendowałam mojemu ojcu wyjścia w niedzielę do kościoła - powiedziała w TVN24 minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

7:20

Otwierający sezon Formuły 1 wyścig o Grand Prix Australii w Melbourne został odwołany z powodu koronawirusa. Wcześniej wirusa SARS-CoV-2 wykryto u jednego z członków zespołu McLarena.

7:12

Korea Południowa po raz pierwszy od stycznia odnotowała w piątek więcej przypadków wyleczenia pacjentów chorych na Covid-19 niż nowych zachorowań - informuje Reuters.

Źródło zdjęcia: AFP

7:00

6:51

Singapur od poniedziałku zakaże wjazdu i tranzytu podróżnym, którzy w ciągu ostatnich 14 dni byli we Włoszech, Francji, Hiszpanii lub Niemczech - poinformowało tamtejsze ministerstwo zdrowia.

6:42

Drugi potwierdzony przypadek zachorowania na Covid-19 w Turcji. Chory jest osobą związaną z pierwszym zdiagnozowanym pacjentem - informuje turecki resort zdrowia.

6:38

Wraz ze wzrostem liczby zachorowań w Polsce rosną wątpliwości wokół terminu wyborów prezydenckich - pisze w "Rzeczpospolitej" Michał Kolanko.

6:27

W czasach epidemii banki chcą pomóc klientom indywidualnym i firmom spłacającym kredyty. W zamian dostaną regulacje ułatwiające im te działania - piszemy w "Rzeczpospolitej".

6:25

Jeśli odmówimy wiernym kontaktu z sakramentami, rodzi się pytanie: po co nam Kościół, który się zamknął w takich chwilach? - pisze na łamach "Rzeczpospolitej" ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

6:20

Być może w przypadku zwiększonej liczby zachorowań trzeba będzie wziąć pod uwagę rygorystyczne wskazania co do zakazu mszy - pisze w "Rzeczpospolitej" ks. Jacek Prusak.

6:09

Szybkie testy kasetowe pozwoliłyby uniknąć katastrofy, jaka miała miejsce we Włoszech - uważają eksperci.

6:06

Australia zakazuje organizacji zgromadzeń publicznych, w których bierze udział więcej niż 500 osób.

6:04

Ponad dwa miliony pracowników mogą zostać wysłane do domu lub innego wyznaczonego przez pracodawcę miejsca - piszemy w "Rzeczpospolitej".

6:03

Sędziowie załatwią tylko sprawy pilne, np. dotyczące aresztowania  czy opiekuńcze. Reszta poczeka, aż zagrożenie epidemiologiczne minie - piszemy w "Rzeczpospolitej".

6:01

Dolar ponad 3 proc. w górę, euro 1,4 proc., frank prawie 1,5 proc. WIG20 ponad 13 proc. w dół - piszemy w "Rzeczpospolitej".

5:57

Prezydent Donald Trump w rozmowie z dziennikarzami zasugerował, że Igrzyska Olimpijskie, które w 2020 roku powinny się odbyć w Tokio, mogłyby zostać przełożone na kolejny rok. - To tylko mój pomysł... Może przełożyliby je o rok - stwierdził.

5:55

Carl Goldman, były pasażer statku wycieczkowego Diamond Princess, w rozmowie z CNN ujawnił, że po miesiąca od zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 testy wykazują, że nadal jest zarażony wirusem.

5:39

U 19-letniego Calluma Hudsona-Odoia, piłkarza Chelsea stwierdzono zarażenie koronawirusem SARS-CoV-2 - poinformował jego klub. W piątek władze Premier League mają podjąć decyzję co do dalszego przebiegu rozgrywek.

5:27

W Indiach zmarła pierwsza osoba zarażona koronawirusem SARS-Cov-2. Ofiarą jest 76-letni mężczyzna, mieszkaniec stanu Karnataka.

5:15

Dyplomatka z filipińskiej misji przy ONZ jest zarażona koronawirusem SARS-CoV-2. To pierwszy przypadek koronawirusa w siedzibie ONZ.

Źródło zdjęcia: Neptuul / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)

5:02

Pacjent zarażony koronawirusem SARS-CoV-2 zmarł w Hongkongu w piątek rano - podają tamtejsze władze. To czwarta ofiara wirusa w tym mieście. Liczba wykrytych w Hongkongu przypadków koronawirusa wynosi jak dotąd 131.

4:56

W Chinach kontynentalnych w ciągu ostatniej doby wykryto tylko osiem nowych przypadków zarażenia się koronawirusem - podała tamtejsza Komisja Zdrowia Publicznego. To spadek w porównaniu do poprzedniego dnia, gdy wykryto 15 nowych zarażeń wirusem SARS-CoV-2 i najmniejsza liczba nowych przypadków wirusa w ciągu doby od 20 stycznia, gdy władze zaczęły podawać ogólnokrajowe dane na temat liczby zarażonych koronawirusem.

4:55

W USA wykryto jak dotąd co najmniej 1645 przypadków zarażenia się koronawirusem SARS-CoV-2 - wynika z szacunków CNN opartych na danych od władz stanowych oraz danych Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób.

4:54

Chińscy naukowcy w poszukiwaniu „pacjenta zero” z koronawirusem SARS-CoV-2 dotarli już do 17 listopada 2019 roku i zarażonego właśnie tego dnia 55-letniego mieszkańca prowincji Hubei.

4:52

U Sophie Gregoire Trudeau, żony premiera Kanady, Justina Trudeau, wykryto koronawirusa - informuje BBC. Premier Kanady będzie poddany 14-dniowej izolacji.

Źródło zdjęcia: AFP

4:50

Jak dotąd w wyniku zarażenia się koronawirusem na całym świecie zmarło 4967 osób. Wirusem zaraziło się 135781 osób. 68346 osób uznaje się za wyleczone.

Najwięcej przypadków koronawirusa wykryto w Chinach (80793) i we Włoszech (15113). W Iranie wykryto jak dotąd 10075 zachorowań, a w Korei Płd. 7869. W Hiszpanii wirusa wykryto u 3059 osób, we Francji - u 2876 osób, a w Niemczech - u 2512 osób.

W Chinach w wyniku zarażenia się wirusem zmarło 3169 osób, we Włoszech - 1016 osób, w Iranie - 429 osób.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA