fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Korea Północna

Korea Północna broni swoich testów. Zarzuca "nielogiczne myślenie"

AFP
Korea Północna oskarżyła państwa europejskie o "nielogiczne myślenie" w związku ze zwołaniem zamkniętego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, aby potępić przeprowadzoną przez Pjongjang próbę rakietową.

Na początku tygodnia Korea Północna wystrzeliła dwa pociski krótkiego zasięgu. Rakiety zostały wystrzelone w kierunku Morza Japońskiego (Morza Wschodniego) z okolic miasta Wonsan.

Południowokoreańskie Kolegium Połączonych Szefów Sztabów poinformowało, że pociski miały przelecieć 240 km i osiągnąć wysokość 35 km. Ćwiczenia były osobiście nadzorowane przez Kim Dzong Una.

Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Estonia i Belgia poinformowały w czwartek Radę Bezpieczeństwa ONZ o ostatnich testach, nazywając je działaniami prowokacyjnymi, które naruszyły rezolucje ONZ.

Korea Północna poinformowała, że nielogiczne myślenie tych państw powoduje, że upodabniają się do Stanów Zjednoczonych.

Rzecznik północnokoreańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych powiedział, że to "lekkomyślne zachowanie, które jest podżegane przez USA".

Wcześniej krytycznie w sprawie Korei Południowej wypowiedziała się siostra Kim Dzong Una. Było to jej pierwsze publiczne oświadczenie. 

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA