fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt izraelsko-palestyński

Izraelski poseł: Państwa palestyńskiego nigdy nie będzie

AFP
Izraelski parlamentarzysta Motti Yogev, z partii Żydowski Dom, wchodzącej w skład rządzącej krajem koalicji pod wodzą premiera Benjamina Netanjahu, oświadczył, że "palestyńskie państwo nigdy nie istniało i nigdy nie będzie istnieć".

Yogev w rozmowie z Israel National News miał stwierdzić, że należy "przeciąć wszelkie polityczne nadzieje na stworzenie palestyńskiego państwa morderców, które nigdy nie istniało i nigdy nie będzie istnieć".

Yogev dodał, że państwo izraelskie powinno zmierzać "w kierunku objęcia suwerennością całej ziemi Izraela" i "sprowadzić setki tysięcy Żydów do Galilei, Negewu, Samarii i Judei (na okupowany Zachodni Brzeg), aby uchwycić te ziemie mocniej i kontynuować walkę z terroryzmem".

Zdaniem posła izraelskie władze powinny też "wzmocnić ruch osadniczy w Judei, Samarii i Dolinie Jordanu".

Poseł stwierdził również, że w przyszłości Izrael "nie będzie miał wyboru i będzie musiał przeprowadzić operację wojskową", która "przywróci kontrolę Izraela nad Strefą Gazy (obecnie rządzi tam Hamas, terytorium Strefy Gazy jest poddane izraelskiej blokadzie).

- Pewnego dnia zasiedlimy ponownie Strefę Gazy, ponieważ tylko powrót tych ziem zapewni bezpieczeństwo całemu Izraelowi przed rakietami (wystrzeliwanymi z terytorium Strefy Gazy) - podsumował. 

W Izraelu trwa kampania wyborcza przed wyborami rozpisanymi na 8 kwietnia.

Źródło: israelnationalnews.com
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA