fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Konflikt Polska-Izrael

Łapiński: Decyzja o ustawie o IPN w rękach TK

tv.rp.pl
Ostateczną decyzję dotyczącą ustawy o IPN podejmie Trybunał Konstytucyjny - poinformował rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński

Łapiński odniósł się do informacji izraelskich mediów, że Polska zadeklarowała zawieszenie obowiązywania niedawno uchwalonych przepisów. Prezydencki rzecznik podkreślił, że w myśl polskiego prawa ustawa będzie obowiązywać. Zaznaczył jednocześnie, że Andrzej Duda od razu skierował ją do Trybunału Konstytucyjnego, by ten zbadał, czy przepisy nie naruszają wolności słowa. Prezydent argumentował, że świadkowie Holokaustu muszą mieć zagwarantowaną pełną swobodę wypowiedzi.

Rzecznik powiedział, że obowiązywanie ustawy nie oznacza, że od początku marca, kiedy wejdzie w życie, prokuratura będzie ścigać osoby wypowiadające się o Holokauście. Przyznał też, że nie słyszał, żeby Polska składała deklaracje Izraelowi w sprawie ustawy.

Łapiński poinformował, że do czasu zajęcia przez Trybunał Konstytucyjny stanowiska w tej sprawie, wszystkie ewentualne przypadki naruszenia ustawy będą przez prokuratorów bardzo uważnie analizowane.

 

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA