fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

.KTW I z innowacyjnym certyfikatem WELL Health-Safety Rating

materiały prasowe
Biurowiec w centrum Katowic jako pierwszy w Polsce uzyskał nowy certyfikat stworzony przez International WELL Building Institute.

- Dokument dowodzi, że budynek został doskonale przygotowany do działania w warunkach pandemii oraz że wdrożono w nim szereg rozwiązań sprzyjających zdrowiu i bezpieczeństwu użytkowników – podkreśla w komunikacie inwestor, TDJ Estate.

WELL Health-Safety Rating to system certyfikacji opracowany przez IWBI (International WELL Building Institute) jako odpowiedź na zagrożenie COVID-19.- Koncentruje się na zdrowiu i bezpieczeństwie ludzi przebywających i pracujących w budynkach. Jest przyznawany istniejącym obiektom na podstawie gruntownej analizy parametrów decydujących m.in. o stopniu ryzyka rozprzestrzeniania się chorób oraz komforcie pracy w obiekcie – tłumaczą przedstawiciele TDJ Estate. - Ocenie poddawane są przede wszystkim urządzenia i instalacje budynkowe, protokoły z ich konserwacji, zasady operacyjne oraz plany awaryjne na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych.

– Proces certyfikacji .KTW I rozpoczęliśmy we wrześniu. Wraz z zespołem zarządzającym budynkiem przeanalizowaliśmy możliwości spełnienia poszczególnych kryteriów WELL Health-Safety Rating. Już wtedy okazało się, że wiele z wymaganych rozwiązań działa w biurowcu, a w przypadku kilku potrzeba jedynie nieznacznego dostosowania procedur – komentuje cytowana w komunikacie Aleksandra Prawda z firmy doradczej JW.+A. - Certyfikat został przyznany już po wstępnej ocenie dokumentacji. To potwierdza, że .KTW I jest obiektem, w którym bezpieczeństwo i zdrowie pracowników są traktowane priorytetowo.

.KTW I został doceniony m.in. za efektywne i kompleksowe procedury sprzątania i czyszczenia, w tym regularną dezynfekcję budynku przy zastosowaniu bezpiecznych dla użytkowników środków czystości. - Pozytywnie oceniono także działania w zakresie utrzymania prawidłowego działania instalacji wentylacji i klimatyzacji, które zapewniają wysoką jakość powietrza wewnątrz obiektu oraz minimalizują możliwość rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii, ze względu na pracę tylko w świeżym powietrzu – czytamy w komunikacie. - Do otrzymania certyfikatu przyczyniło się również przygotowanie budynku i pracowników na wypadek wystąpienia zdarzeń losowych. Wprowadzenie planu ciągłości działań, zapewnienie zasobów awaryjnych i opracowanie planu zdrowego powrotu do biur stanowiły adekwatną odpowiedź na wymagające kryteria certyfikacji.

– Pandemia zweryfikowała stan wielu biurowców w Polsce i na świecie. W .KTW I przeszliśmy ten test pomyślnie, zwłaszcza że o ważne rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa, ochrony zdrowia i tworzenia przyjaznego środowiska pracy, zadbaliśmy już na etapie projektowym – komentują Marta Jełowicka-Gabor i Urszula Batkiewicz z TDJ Estate. - Dzięki temu mogliśmy szybko i skutecznie zareagować na nową sytuację, zapewniając najemcom wsparcie w bezpiecznym powrocie do biur.

Certyfikat WELL Health-Safety Rating przyznawany jest na rok. Potem konieczna jest ponowna weryfikacja procedur i odnowienie certyfikatu.

Kolejny biurowiec kompleksu - .KTW II w 2022 roku dostarczy na rynek niemal 40 tys. mkw. powierzchni biurowej w sąsiedztwie katowickiej Strefy Kultury. Będzie najwyższym budynkiem biurowym w Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w którym również zaprojektowano nowoczesne systemy i instalacje zgodne z certyfikacją WELL.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA