fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Tkalnia w Pabianicach: końcowe odliczanie

materiały prasowe
Powstające na terenie dawnej fabryki centrum handlowo-rozrywkowe zostanie otwarte 29 czerwca. Oprócz sklepów wejdzie tam kino.
- Projekt centrum handlowo-rozrywkowego Tkalnia jest wyjątkowy zarówno dla mnie osobiście jak i dla całego regionu - mówi cytowany w komunikacie Adrian Majsterek z firmy A&A, która jest inwestorem pabianickiego centrum handlowo-rozrywkowego. - Zależało nam, by mieszkańcy miasta i okolic zyskali nie tylko miejsce, w którym mogą zrobić zakupy. Chcemy, by to było także miejsce spotkań i rekreacji.
Tkalnia powstaje na terenie dawnej fabryki Krusche&Ender, która do początku XXI wieku była w krajowej czołówce przemysłu włókienniczego. Pofabryczne budynki kupiła firma A&A. Nieruchomość zamieniła się w galerię o powierzchni ok. 12 tys. mkw. z ok. 40 sklepami. Swoje sklepy w Tkalni otworzą m.in. Hebe, Empik, Reserved, CCC, Smyk, Sinsay, House, TATUUM, Big Star, Diverse czy Esotiq. Ofertę handlową dopełni pierwszy w mieście multipleks - kino Helios. Będą też kawiarnie.
Pabianice to miejsce z bogatą historią. W drugiej połowie XIX wieku były ważnym ośrodkiem przemysłowym. Fabryka włókiennicza Krusche&Ender dysponowała 60 tysiącami wrzecion i tkalnią z 1900 krosnami.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA