fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Filipiński fundusz bierze wrocławskie biurowce

materiały prasowe
Vastint Poland sprzedał trzy biurowce Business Garden we Wrocławiu. Za ponad 95 mln euro kupił je fundusz ISOC Group.

Trzy biurowce wchodzące w skład kompleksu Business Garden przy ul. Legnickiej zostały oddane do użytku w 2016 roku w ramach pierwszego etapu inwestycji. Powierzchnia całkowita nieruchomości wynosi 38,5 tys. mkw. Powierzchnia najmu biur to 37,4 tys. mkw. Obiekt ma prestiżowy certyfikat LEED Platinum.

Kompleks jest położony w sąsiedztwie centrum handlowo-rozrywkowego Magnolia i stacji PKP Mikołajów. Nieruchomość ma komplet najemców. Są wśród nich m.in. Becton Dickinson, Capgemini, Dolby Laboratories, Ceneo.

Cytowany w komunikacie Roger Andersson, dyrektor zarządzający Vastint Poland mówi, że "transakcja dowodzi atrakcyjności polskich miast regionalnych, które oferują aktywa o doskonałym potencjale w kontekście wzrostu wartości, dochodu, czy ekspozycji na polskim rynku nieruchomości". - To także rynkowe potwierdzenie wysokiej jakości projektu Business Garden - podkreśla.

Michael Cosiquien, szef the ISOC Group, dodaje, że zakup Business Garden Wrocław potwierdza pełną koncentrację funduszu na ekspansji nie tylko na rynku rodzimym, ale też w Europie. - Jesteśmy pod wrażeniem klimatu inwestycyjnego i potencjału polskiej gospodarki, której ważnym elementem są utalentowane, produktywna kadra - podkreśla. - Z dumą nabywamy część kolejnego obiektu zaprojektowanego i wybudowanego według najlepszych światowych standardów.

A Piotr Zamkotowicz, partner w firmie Augusta Cracovia, reprezentującej ISOC w Polsce komentuje, że w kryteriach inwestycyjnych firma brała pod uwagę nie tylko jakość biurowców w sensie technologicznym, ale również ich skalę i lokalizację, która gwarantuje rozwój dla najemców.

Business Garden to kompleks biurowy, który docelowo będzie się składać z dziewięciu budynków biurowo-usługowych o łącznej powierzchni ponad 110 tys. mkw. Elementem wyróżniającym inwestycję jest duży otwarty ogród dostępny dla pracowników i mieszkańców miasta.

- W stworzonych na jego terenie strefach relaksu najemcy mogą odpoczywać i uprawiać sport na świeżym powietrzu. Kompleks oferuje także infrastrukturę dla rowerzystów oraz szereg udogodnień dla najemców - mówią przedstawiciele Vastint Poland. - Oprócz pawilonu restauracyjnego zlokalizowanego w centralnej części ogrodu, wraz z otwarciem drugiego etapu w kompleksie pojawią się dodatkowe punkty usługowe, m.in. nowa kantyna, kawiarnia, klub fitness, placówka medyczna i przedszkole.

Do końca tego roku Vastint Poland planuje oddać do użytku kolejne sześć budynków biurowych o powierzchni najmu 76 tys. mkw.

Grupa ISOC to filipiński inwestor z sektora infrastruktury przemysłowej i nieruchomości. Jej założycielem jest Michael Cosiquien, w przeszłości współtwórca i szef wiodącej firmy budowlanej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Manili. Wcześniejsze inwestycje ISOC w Polsce to m.in. zakup biurowców Silesia Business Park budynki C i D w Katowicach, oraz budynku Argon w kompleksie Alchemia w Gdańsku.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA