fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Ekologiczna Fregata rośnie w Szczecinie

materiały prasowe
Kompleks biurowy powstaje przy ul. Bronowickiej w Szczecinie. Pierwszy budynek ma być gotowy w 2023 roku.

Wyłącznym doradcą odpowiedzialnym za komercjalizację Fregaty jest Colliers. Szczecińską Fregatę utworzą trzy budynki o łącznej powierzchni biurowej 15,6 tys. mkw. Biurowiec A zaoferuje 5,9 tys. mkw., B - 4,08 tys. mkw., a C - 5,62 tys. mkw. powierzchni. Powstanie 265 miejsc parkingowych. – Ich współczynnik do powierzchni najmu będzie najwyższy w Szczecinie – zwracają uwagę przedstawiciele firmy Colliers. - Biurowce powstaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co będzie potwierdzone certyfikatem BREEAM na poziomie Very Good.

Ekologiczne rozwiązania zastosowane we Fregacie to m.in. zaplecze dla rowerzystów z 80 zadaszonymi miejscami postojowymi, prysznicami i szatniami, cztery miejsca parkingowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych, a także rozwiązania sanitarne zmniejszające zużycie wody i energii. Na terenie kompleksu zostanie posadzonych 80 drzew, a w bezpośrednim sąsiedztwie Fregaty jest park.

Eksperci firmy Colliers zwracają uwagę, że według raportu „CEE Investment Report: Thriving Metropolitan Cities", opublikowanego przez firmy Skanska, Colliers i Dentons, na 200 najszybciej rozwijających się dużych aglomeracji z całej Unii Europejskiej Szczecin zajmuje 15. miejsce. Wyprzedził m.in. Warszawę, Porto czy Barcelonę.

- Inwestorzy doceniają atrakcyjną lokalizację miasta w bezpośredniej bliskości ważnych węzłów komunikacyjnych, zapewniających dogodny transport nie tylko drogowy, ale również kolejowy, wodny czy lotniczy. Rozwinięte możliwości komunikacyjne Szczecina wpływają również na dużą dostępność talentów na rynku pracy, co ma niebagatelne znaczenie dla firm i stanowi jedną ze składowych decyzji o ulokowaniu siedziby lub oddziału właśnie tutaj – mówi cytowany w komunikacie Hubert Filipczak, ekspert w dziale powierzchni biurowych w firmie Colliers.

- Rynek biurowy w Szczecinie jest na fali wnoszącej. Charakteryzuje go najniższy wskaźnik nasycenia powierzchnią spośród największych aglomeracji w Polsce – dodaje Sebastian Bedekier, dyrektor regionalny Colliersa w Poznaniu. - W ubiegłych latach zaobserwowano rosnący popyt na powierzchnie biurowe, co miało odzwierciedlenie w rosnącej podaży projektów. Dotychczas większość nieruchomości biurowych była zlokalizowana w centrum miasta, jednak na znaczeniu zyskuje dynamicznie rozwijająca się południowa dzielnica Szczecina – Gumieńce, gdzie Fregata jest flagową inwestycją.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA