fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Koleje

Zmiany w rozkładach pociągów: mało połączeń z Kielc do Warszawy

Fotorzepa, Piotr Guzik
Już w niedzielę wprowadzony zostanie wakacyjny rozkład jazdy pociągów, który będzie obowiązywał do końca sierpnia. Pasażerów ze świętokrzyskiego mogą cieszyć nowe połączenia z Wrocławiem, ale smucić, że mimo wielu apeli i próśb wciąż będą tylko cztery połączenia na trasie Kielce - Warszawa - pisze onet.pl

Tradycyjnie już, na wakacje PKP Intercity i Polregio uruchomi dodatkowe połączenia do nadmorskich kurortów, na Mazury, w Tatry, Sudety i Bieszczady. Na modernizowaną linię z Warszawy do Poznania powrócą natomiast pociągi dalekobieżne.

W wakacje ruszają też połączenia Kielce – Sandomierz i z powrotem, które będą uruchamiane w każdą sobotę i niedzielę począwszy od 22 czerwca do końca wakacji, również w święta 20 czerwca i 15 sierpnia. Zostaną uruchomione połączenia Kielce – Busko Zdrój w każdą sobotę i niedzielę po dwa pociągi w każdym kierunku, także do końca wakacji - informuje onet.pl.

Pasażerów powinna ucieszyć informacja, że już w niedzielę rozpoczną się komercyjne połączenia superRegio na trasie Ostrowiec Świętokrzyski – Wrocław przez Kielce, Częstochowę, Stradom, Lubliniec, Opole i z powrotem (przez Kluczbork, Lubliniec i dalej tą samą trasą w każdy piątek i niedzielę tam i z powrotem). Dodatkowo Polregio w okresie 29 czerwca – 31 sierpnia uruchomi także weekendowe połączenie Rzeszów – Sandomierz.

Niestety, mimo wielu apeli i próśb, w nowym rozkładzie jazdy pociągów wciąż będą tylko cztery połączenia na trasie Kielce - Warszawa. Przypomnijmy, że jeszcze niedawno było ich dwa razy więcej. Przewoźnik tłumaczy tę sytuację remontami torów.

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA