fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Ukraina otrzymała „ważne dane” o katastrofie PS752 od USA

AFP PHOTO/IRNA/AKBAR TAVAKOLI
Prezydent Wołodymyr Zełenski i minister spraw zagranicznych Wadym Prystajko podczas spotkania z amerykańską chargé d'affaires w Kijowie Christiną Quinn otrzymali „ważne informacje na temat katastrofy samolotu PS752 w Iranie, którymi zajmą się teraz ukraińscy eksperci”.

O spotkaniu poinformował na Twitterze szef ukraińskiego MSZ. „Wraz z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim spotkaliśmy się z urzędnikami USA, w tym z szefem ambasady na Ukrainie Christiną Quinn. Otrzymaliśmy ważne dane, które będą analizowane przez naszych specjalistów” - napisał.

Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, powiedział, że ukraińscy specjaliści rozważają siedem wersji katastrofy samolotu, do której doszło w środę w Teheranie. Do głównych należą: zniszczenie samolotu przez pocisk przeciwlotniczy, zderzenie z dronem lub innym latającym obiektem, wybuch silnika wynikający z usterki technicznej oraz eksplozja w samolocie w wyniku ataku terrorystycznego.

Wcześniej Zełenski, w reakcji na oświadczenia władz USA, Kanady i Wielkiej Brytanii, wskazujące na trafienie samolotu PS752 pociskiem rakietowym, stwierdził, że „wersja o rakiecie nie jest wykluczona, ale nie została jeszcze potwierdzona”.

Źródło: rp.pl/ Ukrinform
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA