fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Rosjanie pomogą w odbudowie katedry Notre Dame?

AFP
- Francja jest wdzięczna Rosji za propozycję wysłania do Paryża z Rosji specjalistów, którzy mieliby pomóc w odbudowie zniszczonej w pożarze katedry Notre Dame - poinformowała ambasador Francji w Rosji, Sylvie Bermann.

- We Francji jesteśmy poruszeni rosyjską ofertą wysłania specjalistów. Wiemy, że Rosja ma wspaniałych fachowców, szczególnie w sferze architektury średniowiecznej - podkreśliła Bermann.

Ambasador Francji zapewniła, że prezydent Emmanuel Macron został poinformowany o propozycji z Rosji, ale - jak dodała - ostateczna decyzja ws. prac nad odbudową Notre Dame i ich uczestników jeszcze nie zapadła.

- Niezależnie (jaka będzie decyzja), francuski prezydent odpowie rosyjskiemu prezydentowi Władimirowi Putinowi - zapewniła.

Katedra Notre Dame została częściowo zniszczona w wyniku pożaru z 15 kwietnia. W wyniku pożaru zawaliła się drewniana wieża katedry, zniszczeniu uległ także jej dach.

Emmanuel Macron zadeklarował, że chciałby, aby katedra została odbudowana w ciągu pięciu lat. Jednak, zdaniem ekspertów, odbudowa Notre Dame w rzeczywistości będzie musiała trwać znacznie dłużej.

Źródło: TASS
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA