fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Jest nagranie z katastrofy rosyjskiego An-148

Papas Dos from Moscow, Russia (RA-61704 A148(100V) Saratov Airlines DME UUDD 0) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons
W internecie pojawiło się nagranie z kamery monitoringu, na którym uchwycono moment katastrofy samolotu An-148 linii lotniczych z Saratowa. W katastrofie zginęło 71 osób.

Samolot rozbił się kilka minut po starcie z lotniska Moskwa-Domodiedowo, w odległości kilkudziesięciu kilometrów na południowy-wschód od Moskwy. Nikt nie przeżył katastrofy.

W tle obrazu nagrywanego przez kamerę monitoringu widać eksplozję i kłęby dymu. Rosyjskie władze prowadzą postępowanie, które ma wyjaśnić przyczyny katastrofy - wśród hipotetycznych przyczyn katastrofy branych pod uwagę są błąd pilota i trudne warunki pogodowe. 

Rosyjskie media piszą natomiast o prawdopodobnej eksplozji silnika. Wskazywałaby na to nagła utrata wysokości przez samolot tuż przed katastrofą. Pojawiają się nieoficjalne informacje, że pilot informował o problemach technicznych z maszyną.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA