fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Luksus po polsku

Rośnie liczba zamożnych Polaków, których stać na drogie auta czy odzież. Według firmy doradczej KPMG, na dobra i usługi luksusowe Polacy wydadzą w tym roku 16,4 mld złotych, tj. o 15 proc. więcej niż w roku ubiegłym - pisze "Gazeta Polska Codziennie".
Jak wynika z raportu KPMG, w 2016 roku liczba osób zamożnych i bogatych, czyli osiągających roczny dochód brutto przekraczający 85 tys. złotych, pierwszy raz w historii przekroczy milion. Ich łączne dochody netto szacowane są na ok. 171 mld zł.
"Prognozujemy, że w 2019 r. w Polsce będzie mieszkało 1,3 mln osób zamożnych i bogatych" - komentuje Andrzej Marczak, partner w KPMG w Polsce.
Najistotniejszą grupą nabywców produktów luksusowych są osoby posiadające płynne aktywa o wartości przekraczającej 1 mln dolarów. Jak wynika z danych Credit Suisse, w Polsce mieszka obecnie ponad 41 tys. osób, które można zaliczyć do tej grupy. Dla porównania w Wielkiej Brytanii jest ich 2,2 mln.
Według szacunków KPMG wartość rynku dóbr luksusowych w Polsce w porównaniu z rokiem 2015 wzrosła o 15 proc. i wynosi obecnie 16,4 mld zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA