fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Bankructwo legendarnego domu towarowego. Nie stać go na czynsz

Bloomberg
Sieć luksusowych domów towarowych Barneys New York ogłosiła bankructwo.

Sieć od jakiegoś czasu szuka bezskutecznie inwestora. Teraz zdecydowała się o wystąpienie o bankructwo i jednoczesną ochronę przed wierzycielami. Barneys New York chce przeprowadzić program sanacyjny i już pozyskał na to 75 mln dolarów od dwóch inwestorów: Hilco Global oraz Gordon Brothers Group.

Sieci najbardziej we znaki dały się rosnące czynsze. Za flagowy sklep przy nowojorskiej Madison Avenue, roczny czynsz wzrósł prawie dwukrotnie do 30 mln dolarów z 16 mln.

Sieć zapowiedziała zamkniecie sklepów w Chicago, Las Vegas i Seattle, a także pięciu sklepów koncepcyjnych i siedmiu sklepów Barneys Warehouse - informuje BBC. W sumie zamkniętych zostanie 15 z 22 sklepów sieci.

Nadal działać mają dwa sklepy w Nowym Jorku - tym flagowy przy Madison Avenue, a także dwa w Kalifornii - Beverly Hills i San Francisco oraz w Bostonie przy Copley Place. Nie zniknie też strona internetowa oraz sklep internetowy Barneys.com.

Barneys New York to niemal 100 lat tradycji. Pierwszy sklep powstał w 1923 roku na roku 7 Alei i 17-ulicy na Manhattanie. Na powierzchni 46 metrów kwadratowych Barney Pressman zaczął sprzedawać przecenione, ale dobrej jakości ubrania, oferując darmowe poprawki krawieckie i darmowe miejsca parkingowe dla zmotoryzowanych. Jako pierwszy reklamował się w radiu i telewizji.

Pierwsze kłopoty sieć miała już w 1996 roku, kiedy groziło jej bankructwo i musiała zamknąć wiele sklepów w USA i w Azji. W 2004 roku spadkobiercy Barneya Pressmana sprzedali udziały w firmie - Jones Apparel Group za 400 mln dolarów. Teraz właścicielem sieci jest fundusz inwestycyjny Perry Capital LLC.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA