fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Handel

Lego z kolejnym hitem? Wyprzedza rynek

materiały
Duński producent zaskoczył analityków zapowiedzią całej serii klocków z oznaczeniami w języku Braille, przeznaczonymi dla niewidomych dzieci. Już okrzyknęli kolekcję wielkim hitem.

Lego na razie tylko zapowiedziało wprowadzenie kolekcji do sklepów, w pełnym wymiarze trafi ona tam w 2020 r. Firma podaje, że początkowo koncepcję wyprodukowania klocków w takiej wersji zaproponowały jej dwie organizacje charytatywne, aby w ten sposób pomóc dzieciom niedowidzącym lub niewidomym. Chodziło o ty wybawiły się one takimi samymi zabawkami, jak ich pełnosprawni rówieśnicy.

Duńskie Stowarzyszenie Niewidomych zwróciło się z takim pomysłem już w 2011 r.,. z kolei brazylijska Dorina Nowill Foundation także zajmująca się niewidomymi, skierowała podobną prośbę w 2017 r.

Lego podkreśla, że kolekcja Lego Braille Bricks będzie w pełni kompatybilna z innymi, przeznaczonymi dla tej samej grupy wiekowej. Prototypy były wiele razy konsultowane z przedstawicielami organizacji.

Pełen zestaw będzie liczył 250 klocków, oznaczonych literami, cyframi czy symbolami matematycznymi. Lego podaje, że obecnie trwają w szkołach testy wersji portugalskiej, duńskiej, angielskiej i norweskiej, zaś hiszpańska, francuska i niemiecka trafi do testów jeszcze w tym roku. Duński producent zabawek podaje, że zestawy będą także za darmo dystrybuowane przez sieć partnerskich organizacji społecznych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA