Handel

MediaMarkt ostrzega przed próbą oszustwa. Nie, nie rozdają telefonów

Bloomberg
Sieć sklepów MediaMarkt ostrzega klientów przed fałszywymi informacjami o urodzinowej promocji. Nie, nie można w niej dostać za darmo nowego iPhone'a X, a konsekwencje nieopatrznego podania danych mogą być kosztowne.

Próba oszustwa zaczyna się od sms-a, który dociera na nasz smartfon. Jest w nim informacja o bliżej nieokreślonej paczce, którą mamy rzekomo do odbioru. W sms-sie jest też aktywny link. Po kliknięciu w niego w przeglądarce otwiera się strona podszywająca się pod serwis internetowy MediaMarkt - w tej samej kolorystyce i z logotypem tej sieci sklepów.

Komunikat na stronie głosi, że z okazji 25. urodzin MediaMarkt rzekomo rozdaje 250 smartfonów iPhone X. Zdobycie jednego z nich ma być bardzo proste - wystarczy kliknąć guzik "tak, potwierdź". Tymczasem jest to oszustwo i pod żadnym pozorem nie należy klikać w ten komunikat.

fot. materiały prasowe MediaMarkt

Jeśli się to zrobi - mogą nam grozić niemiłe konsekwencje. Jakie? Sprawdził to portal niebezpiecznik.pl. Po kliknięciu w link w kolejnych krokach strona prosi o podanie danych osobowych oraz danych karty płatniczej i uiszczenie 5 złotych jako "opłaty za przesyłkę". Tymczasem przesyłka rzecz jasna nigdy nie nadejdzie, a skuszony nagrodą internauta w rzeczywistości zamawia w ten sposób bliżej nieokreślony abonament, który będzie go kosztował 99 zł miesięcznie. Kwota ta będzie pobierana z karty, której dane nieopatrznie podaliśmy.

- MediaMarkt ani podmioty współpracujące z nami nie prowadzą takiej promocji i nie są nadawcą tych wiadomości - informuje sieć sklepów w specjalnym komunikacie. - Ich autorzy bezprawnie podszywają się pod markę MediaMarkt i tym samym naruszają nasze prawa. W związku z tym MediaMarkt oświadcza, że wyżej wymienione działania i treści rozpowszechniane w ramach tych działań nie stanowią oferty firmy MediaMarkt - pisze sklep.

MediaMarkt przypomina, że informacje o akcjach promocyjnych i konkursach organizowanych przez tę sieć zamieszczane są wyłącznie w oficjalnych kanałach informacyjnych MediaMarkt Polska oraz na stronie internetowej firmy.

Źródło: rp.pl na podst. niebezpiecznik.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL