fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Dobry początek końca roku

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Główne warszawskie indeksy zaczęły ostatnią sesję w tym tygodniu, a także w tym roku, od lekkich wzrostów. WIG20 jest o 5 punktów powyżej wczorajszego zamknięcia.
Dobre otwarcie może być znakiem, że inwestorzy zechcą kontynuować wzrostowy ruch z wczoraj także dziś.
Na otwarciu najmocniej drożeją walory LPP, aż o 2,3 proc. Tuż za odzieżową spółką są Alior, KGHM, CCC, Orange, PZU, Tauron, PKN Orlen i PKO BP. Koniec tygodnia zaczął się za to niepomyślnie dla akcjonariuszy Cyfrowego Polsatu, Asseco Poland, Pekao, BZWBK, Energi, Lotosu i PGE. Po piętnastu minutach sesji obrót na warszawskim parkiecie sięga prawie 100 mln zł. Największy jest na akcjach Alior Banku, Asseco Poland oraz Medicalgorithmics.
Ważne, aby pozytywnego charakteru sesji nad Wisłą nie popsuły nastroje panujące dziś w Europie. Na większości parkietów Starego Kontynentu przewagę mają dziś niedźwiedzie. Najbardziej widać to w Skandynawii (finlandzki OMX spada o 0,41 proc., a norweski OSE All Share zniżkuje o 0,28 proc.). Liderem w Europie jest w tym momencie ukraiński UX, który rośnie o 0,95 proc. Tuż za nim jest węgierski BUX, zwyżkujący o 0,3 proc. Za dolara po godzinie 9. inwestorzy płacą 4,19 zł, a za euro 4,41 zł.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA