Giełda

Spokojny początek końca roku na GPW

Fotorzepa/Grzegorz Psujek
Początek handlu na ostatniej sesji tego roku przypomina to, co działo się w czwartek. Zmienność jest symboliczna i jak na razie żadna ze stron nie ma ochoty przejąć inicjatywy.

Czwartkowa sesja upłynęła bardzo spokojnie zarówno pod względem zmienności, jak obrotów. Ostatecznie WIG20 zakończył dzień symbolicznym spadkiem o 0,02 proc. i przed ostatnią sesją grudnia znalazł się na poziomie 2480,25 pkt. Udało się utrzymać większość dorobku ze środy, kiedy to WIG20 wzrósł o 1,43 proc. Niestety strefa oporu, która zaczyna się od poziomu 2480 pkt, jest jak na razie sufitem nie do przebicia. Widać to także z rana w piątek, kiedy indeks blue chips oddaje 4 pkt.

Liderem zwyżek w gronie największej dwudziestki firm jest dziś Cyfrowy Polsat, którego akcje zwyżkują o 1,2 proc. Niewiele mniej zyskują walory Banku Zachodniego WBK. Pozytywnie spisuje się sektor energetyczny. Hamulcowymi z kolei są spółki petrochemiczne, czyli PKN Orlen i Lotos.

Indeksy małych oraz średnich spółek notowane są w okolicach zamknięcia z poprzedniego dnia. Po wczorajszej zniżce związanej z karą nałożoną przez UOKiK dziś Pfleiderer Group zyskuje na wartości. Z kolei w gronie maluchów liderami wzrostów są Torpol i Eko Eksport.

Kolejny dzień umocnienia złotego, szczególnie wobec dolara, który jest wyceniany na 3,49 zł. Euro kosztuje 4,17 zł.

Źródło: rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL