fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Święto rynku kapitałowego

Imprezę otworzyli: prezes GPW Paweł Tamborski i Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu”
Fotorzepa, Borys Skrzyński Borys Skrzyński
Wpływ rynku kapitałowego na rozwój polskiej gospodarki – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Kongresu „Parkietu", jaka odbyła się w środę w gmachu GPW.

Imprezę otworzyli: prezes GPW Paweł Tamborski i Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu". – Musimy budować pozytywny klimat wokół giełdy. Polski rynek kapitałowy potrzebuje dziś stabilności i przewidywalności, żeby był wiarygodny i budził zaufanie krajowych i zagranicznych inwestorów. Tylko wówczas będzie w stanie efektywnie finansować rozwój gospodarki i dawać szanse na pomnażanie rodzimego kapitału – mówił Paweł Tamborski. Wtórował mu Andrzej Stec: – Grzechem byłoby zmarnować potencjał, jakiego dorobiliśmy się w Polsce. Po niemal 25 latach działalności GPW to silny rynek, będący punktem odniesienia dla wszystkich krajów naszego regionu.

Część merytoryczną kongresu otworzyła debata poświęcona perspektywom rodzimej gospodarki. Wśród zaproszonych panelistów znalazł się Mariusz Adamiak, dyrektor Biura Strategii Rynkowych PKO BP, który mówił o tym, w jaki sposób powinniśmy nadrabiać zaległości rozwojowe: – W trakcie 26-letniej transformacji ...

Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA