fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Słaby początek sesji

Bloomberg
Na otwarciu środowego handlu warszawskie indeksy znajdują się w okolicach wtorkowych zamknięć, choć wraz z upływem czasu przewaga niedźwiedzi rośnie. Mocno drożeją akcje PKN Orlen.

Spośród blue chips najbardziej zyskują walory PKN Orlen, do 112 zł, czyli o 1,04 proc. Na zielono świecą też Energa, LPP, PKO BP czy KGHM. Kolor czerwony dominuje na akcjach Eurocashu, Aliora, PZU.

Podobnie jest w drugiej i trzeciej linii, gdzie liderami zwyżek są walory Sanoku, Kruka i Bogdanki oraz Selvity, Torpolu i Getinu.

Warszawska giełda wygląda dziś marnie na tle europejskich, gdzie na większości parkietów mamy znaczące wzrosty, które są odreagowaniem spadków z ostatnich dni. Zielony dominuje na giełdach na Ukrainie, Węgrzech, w Niemczech czy we Francji. Spadają notowania akcji spółek w krajach bałtyckich i w Rosji.

Z informacji rynkowych warto odnotować, że analitycy DM PKO BP obniżył rekomendację dla Grupy Azoty do "sprzedaj" z "trzymaj", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 55 zł. Na dzisiejszej sesji walory spółki są wyceniane na 68,43 zł, czyli zniżkują o 0,75 zł.

Dziś dzień wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy Banku Zachodniego WBK, Celon Pharmy, Tarczyński, Ceramiki Nowa Gala i Vigo System. To też dzień ustalenia prawa do dywidendy dla udziałowców Euro-Tax.pl, Elektrotimu, Eurotelu.

Dziś na rynku walutowym euro jest wyceniane 4,19 zł, a dolar na 3,74 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA