fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Czeka nas spokojna sesja

Bloomberg
Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu na warszawskim parkiecie przyniosły niewielkie odbicie głównych indeksów.

Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 znajdował się 0,2 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. Zwyżki krajowych wskaźników kontrastują jednak z kolorem czerwonym na wielu pozostałych europejskich rynkach akcji, gdzie w początkowej fazie handlu więcej do powiedzenia mają sprzedający, choć skala spadków w Europie jest mocno ograniczona.

Z uwagi na brak istotnych danych w kalendarzu makroekonomicznym kluczowym czynnikiem, który rozstrzygnie o losach dzisiejszej sesji będzie postawa graczy na zagranicznych giełdach. Warto jednak przy tym wziąć pod uwagę, że inwestorzy w Londynie i Nowym Jorku mają dziś wolne. Tym samym trzeba się liczyć z ograniczoną aktywnością inwestorów i niską zmiennością notowań.

Lokomotywą poniedziałkowego odbicia w Warszawie są drożejące walory PKN Orlen, odrabiające straty z poprzedniego tygodnia. Kupujący uaktywnili się również na papierach PGNiG i mBanku. Z drugiej strony ciężarem dla indeksów są przecenione akcje KGHM, którym ciążą spadające ceny miedzi na światowych giełdach. Pod kreską notowane są też PKO BP i Lotos.

Negatywne nastroje panują na szerokim rynku akcji. Niedługo po rozpoczęciu handlu większość spółek notowana była pod kreską.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA