fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Lepsze nastroje na GPW

Bloomberg
Po zadyszce z końcówki minionego tygodnia optymistyczne nastroje ponownie zawitały na warszawską giełdę.

Pierwsze minuty handlu przebiegają pod znakiem przewagi kupujących. Pół godziny po rozpoczęciu notowań indeks największych spółek WIG20 notowany był 0,4 proc. powyżej ubiegłotygodniowego zamknięcia. Polskie akcje drożeją na fali lepszych nastrojów na zagranicznych rynkach akcji. Kolor zielony przeważa zarówno na zachodnioeuropejskich giełdach, jak i rynkach z naszego regionu. Optymizm na giełdach to w dużej mierze efekt postępów w walce z Covid-19. W największych europejskich krajach odnotowano dalszy spadek dziennej liczby zakażeń i zgonów. Nadzieje inwestorów podtrzymuje wejście w coraz bardziej zaawansowane etapy odmrażania kolejnych gospodarek.

W Warszawie największym zainteresowaniem kupujących w poniedziałkowy poranek cieszą się największe spółki z indeksu WIG20. Na celowniku kupujących znalazły się walory JSW i rafinerii. Mniejszy popyt jest na papiery banków i spółek energetycznych. Dobra passę kontynuują notowania CD Projektu, będąc blisko kolejnych historycznych rekordów. Równocześnie inwestorzy chętnie pozbywają się akcji Dino, PZU i LPP.

Umiarkowanie pozytywne nastroje zapanowały na szerokim rynku akcji, gdzie w poniedziałkowy poranek w niewielkiej przewadze były drożejące papiery. Dodatkowych emocji dostarczyły opublikowane przed sesją raporty kwartalne.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA