fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Początek na GPW wyrównany

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Pierwsze minuty środowej sesji nie przynoszą większej zmienności. Żadna ze stron nie zaznaczyła mocniej swojej obecności.

WIG20 po kwadransie notowany jest na podobnym poziomie, co na zamknięciu we wtorek, tj. wokół 2111 pkt. Wczoraj także nie doszło do istotnych zmian w notowaniach indeksu dużych spółek. Sporym ciężarem w ostatnich dniach dla blue chips jest JSW i podobnie jest w środę z rana. Akcje węglowej firmy zniżkują o 1,4 proc. Po około 0,5 proc. tracą walory PKN Orlen i PKO BP. Na czoło wraca CCC, gdzie notowania zbliżają się do 98 zł za sztukę. Drożeje też CD Projekt i KGHM.

Wtorkową sesję S&P500 zakończył zniżką o 0,29 proc. Natomiast większość azjatyckich giełd kończyła handel na zielono. Japoński Nikkei rósł o 0,89 proc. Podobnie większość europejskich indeksów zaczęła dzień od zwyżek. Niemiecki DAX zyskuje na otwarciu 0,38 proc.

Spokojnie jest na rynku walut. Euro kosztuje 4,26 zł, a dolar 3,95 zł. Co ciekawe, drożeją ropa naftowa oraz złoto, które przekroczyło 1600 dolarów za uncję.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA