fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20: start przy oporze

Fotorzepa, Kuba Kamiński
Początek piątkowej sesji wciąż nie przynosi rozwiązania odnośnie do perspektyw WIG20 na kolejne dni. Indeks blue chips w pierwszych minutach handlu utrzymuje się przy poziomie 2320 pkt.

Jak na razie przez cały tydzień WIG20 balansuje w bardzo wąskim zakresie punktowym, którego szerokość sięga około 20 pkt. Od dołu wspiera go okrągły poziom 2300 pkt, natomiast od góry nie jest w stanie przebić 2320 pkt. Początek piątkowej sesji wypadł co prawda 3 pkt wyżej, natomiast kolejne minuty nie przynoszą kontynuacji zwyżki, a cofnięcie do poziomu zamknięcia z poprzedniego dnia. Trudno się temu jak na razie dziwić, ponieważ wczorajsza sesja za oceanem nie przyniosła rozwiązania co do kontynuacji trendu wzrostowego, czy też korekty. S&P500 drugi dzień z rzędu walczył ze szczytem z początku marca, jednak tu też inwestorzy czekają na wyraźniejszy sygnał. Amerykański indeks zakończył dzień nieznacznym spadkiem, ale wciąż utrzymuje się nad poziomem 2800 pkt.

Na starcie z warszawskich blue chips najlepiej radzi sobie PGE, którego kurs rośnie już o 1,34 proc. Mocno zaczęły sesję również CCC, Pekao i PKN Orlen. Na dole tabeli jest JSW, gdzie zniżka po kwadransie sięga blisko 4 proc. Świetnie wystartował sWIG80 (wzrost o 0,47 proc.), natomiast mWIG40 utrzymuje się przy wczorajszym zamknięciu.

Złoty lekko się umacnia. Dolar powrócił pod poziom 3,8 zł, a euro kosztuje 4,3 zł.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA