fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

WIG20 kolejny dzień w górę

Bloomberg
Na otwarciu piątkowej sesji indeks blue chips kontynuuje czerwcowe odbicie i sięga pułapu 2350 pkt.

Po wczorajszym wzroście w piątek warszawska giełda znów świeci na zielono. Podobnie dobra atmosfera panuje na głównych parkietach w strefie euro. Możliwe, że jest to pokłosie wyborów w Wielkiej Brytanii, których wynik jak na razie mocno obciąża funta.

Większość blue chips świeci od rana na zielono. Najmocniej drożeją walory Eurocashu, Lotosu i JSW. Kolorem czerwonym świecą akcje Asseco Poland, LPP i KGHM, które wczoraj notowało z kolei pokaźne wzrosty dzięki odbiciu na miedzi. Razem z WIG20 zwyżkują dziś też małe i średnie spółki, które w czwartek miały nieco słabszy dzień.

WIG20 będzie się dziś mierzył z pułapem na około 2355 pkt. Jeśli udało by się go przełamać, wtedy byki mają sporą szansę do bardziej zdecydowanej walki o poziom 2400 pkt, a stamtąd już niewiele do tegorocznych maksimów. Obroty na WIG20 po pół godzinie handlu sięgają około 70 mln zł.

Na większość europejskich parkietów panują dziś bycze nastroje. Najsilniejsze wzrosty mają miejsce na giełdach we Francji, Włoszech i Turcji.

Dobrą passę kontynuuje złoty. Euro jest wyceniane na 4,18 zł, a dolar na 3,74 zł. Od rana dołuje funt, który kosztuje 4,75 zł.

Dziś dzień wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy Fabryki Mebli Forte, Wawelu i Yolo. To także dzień ustalenia prawa do dywidendy dla udziałowców Netii.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA