fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Lekka, poranna przewaga byków

Fotorzepa/Grzegorz
Większość indeksów warszawskiej giełdy rozpoczęła poniedziałkową sesję od zwyżek. Najbardziej rósł WIG-górnictwo, zyskujący 1,2 proc. WIG20 zwyżkował z kolei 0,5 proc. i wciąż utrzymuje się w krótkoterminowej konsolidacji.

Od trzech tygodni indeks blue chips waha się w przedziale 2350-2422 pkt. Ruch boczny jest korektą trwającego trendu. Przebicie jednej z granic wahań powinno zainicjować kolejny ruch o kierunku zgodnym z kierunkiem wybicia.

Dziś sporo zależeć może od nastrojów na rynkach zagranicznych. Poranek na zachodzie należał do byków – DAX wyznaczył historyczny rekord intrady 12 831 pkt. Ponadto istotne będą dane makro z Polski – bilans płatniczy i wskaźnik inflacji bazowej, które poznamy o godzinie 14-stej.

Wśród indeksów branżowych najmocniejsze były rano WIG-górnictwo i WIG-leki. Oba wskaźniki zyskiwały po ponad 1 proc. Słabością raził WIG-odzież, który tracił 1,7 proc. Ciężarem dla tego ostatniego był obuwniczy potentat CCC, którego papiery traciły rano 4,2 proc., co było jednym z najgorszych wyników na całym parkiecie. Zniżka to reakcja na raport kwartalny, w którym podano, że spółka miała 50,6 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2017 r. wobec 19,5 mln zł straty rok wcześniej.

Największe zwyżki notował rano Bowim – jego akcje drożały o 5,2 proc. do 5,15 zł. Kurs jest coraz bliżej wybicia ze średnioterminowej konsolidacji i kontynuacji trendu wzrostowego. Podczas dzisiejszej sesji swoje raporty kwartalne opublikują (albo już opublikowały): Alumetal, Apator, Atal, CCC, Elektrobudowa, Emperia, Getin Noble Bank, GTC, Mangata, Neuca, Rawlplug, Sanok i ZEPAK.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA