fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Pokonać 1900 pkt

Fotorzepa, Grzegorz Psujek
Na początku sesji więcej do powiedzenia mają kupujący. Uwaga inwestorów skupiona jest na bankach i PZU.

W środę WIG20 rósł trzecią sesję z rzędu. W tym czasie zyskał już prawie 6 proc. Trzeba jednak przyznać, że byki powoli tracą impet. W poniedziałek indeks blue chips zyskał 3,5 proc., we wtorek 1,7 proc., a w środę 0,7 proc. Ponadto wczorajsza świeca ma stosunkowo długi górny cień co świadczy o ograniczonych siłach kupujących. Korekta w najbliższych dniach nie powinna, więc nikogo dziwić. Wsparciem jest szczyt z 12 sierpnia na 1857 pkt. Co przyniesie czwartek?

Na starcie sesji wyraźną przewagę miał popyt. Na otwarciu WIG20 rósł o 0,6 proc., do 1900 pkt. Po pół godziny handlu indeks blue chips był już tylko 0,1 proc. nad kreską.

Informacją dnia jest wiadomość o tym, że PZU i Polski Fundusz Rozwoju podpisały umowę z włoskim UniCredit dotyczącą kupna 32,8 proc. akcji Banku Pekao. Całkowita kwota transakcji to 10,6 mld zł. Akcje zostaną kupione za 123 zł za sztukę. W czwartek na starcie sesji walory PZU i Pekao drożały o ponad 1 proc.

Duże emocje budzi również sprawa Alior Banku, który nie porozumiał się w sprawie nabycia podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska. Inwestorzy z entuzjazmem zareagowali na tę informację. Kilka minut po starcie notowań walory Alior Banku drożały nawet o prawie 15 proc., do 54,58 zł. Najsłabiej wypadają z kolei BZ WBK i Cyfrowy Polsat.

Na godz. 13,45 zaplanowane jest posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego, na którym zostanie podjęta decyzja w sprawie stóp procentowych.

Rano na rynku walutowym nie obserwujemy dużych zmian. Złoty w niewielkim stopniu umacnia się wobec dolara (4,11 zł) i osłabia się wobec euro (4,43 zł).

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA