Film

Będzie film o ratowaniu Dzikich Dzików

Akcja ratunkowa w jaskini
AFP
Chrześcijańska wytwórnia filmowa Pure Flix zamierza nakręcić film o akcji ratunkowej tajskich chłopców i ich trenera, którą przez 17 dni żył świat. Dyrektor generalny Pure Flix podjął tę decyzję jeszcze przed szczęśliwym zakończeniem.

23 czerwca 12 członków drużyny piłkarskiej Dzikie Dziki w wieku 11-15 lat oraz ich trener weszło do jaskini Tham Luang Nang Non w prowincji Chiang Rai. Miejsce ich pobytu ustalono dopiero 2 lipca. Akcja ratunkowa, w którą zaangażowanych było ponad 1000 osób - żołnierzy, nurków i wolontariuszy - trwała ponad tydzień.

Dyrektor generalny Pure Flix, Michael Scott, był w miejscu akcji ratunkowej w trakcie jej trwania i już wtedy pracował nad pomysłem uwiecznienia tego zdarzenia w filmie, rozmawiał z ratownikami i rodzinami chłopców.

Jak dość kąśliwie napisał australijski oddział Associated Press, "nie zadał sobie trudu", by poczekać, aż ratowanie młodych zawodników z drużyny Dzikich Dzików dobiegnie szczęśliwego końca.

Scott, którego żona jest Tajką i dorastała wraz z byłym żołnierzem Navy Seal, Samarnem Poonanem, jedyną ofiarą wydarzenia, stwierdził, że stoi już w kolejce do producenta, Adama Smitha z  Kaos Entertainment i szuka scenarzysty. 

Czytaj także: Sukces ratowników. Uratowano wszystkich z jaskini

- Widzę ten projekt jako wielki hollywoodzki film z gwiazdami pierwszej wielkości - powiedział Scott. Zaznaczył, że choć jego wytwórnia ma charakter chrześcijański, nie widzi konieczności, by taki był również film. - Ma być po prostu inspirującą opowieścią o ludziach wielkiego serca, ich niezwykłej odwadze i heroizmie.

Producentowi Adamowi Smithowi z Kaos Entertainmant idea powstania filmu przypadła do gustu. Jak powiedział Australian Associated Press, "za chwilę pojawią się inni chętni producenci, więc trzeba działać szybko.

Jak dotąd największym sukcesem firmy Pure Flix jest obraz z 2014 roku "Bóg nie umarł" ("God's Not Dead") w reż. Harolda Cronka, opowiadający o studencie, który sprzeciwia się poglądom wykładowcy filozofii i aby zaliczyć semestr musi przedstawić argumenty na istnienie Boga.

Źródło: vice.com/rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL