fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Edukacja

Spektakl z gazowaniem dzieci. Poseł PiS: Wzruszające

zslabunie.szkolnastrona.pl
Podczas uroczystości nadania szkole w Łabuniach imienia Dzieci Zamojszczyzny odbył się spektakl, w którym dzieci odgrywały śmierć przez zagazowanie. Obecny na przedstawieniu poseł PiS Tomasz Zieliński komentuje: - To było wzruszające - pisze Onet.

Podczas uroczystości obecni byli kombatanci, księża i politycy, a wśród nich wiceminister  obrony narodowej Marek Łapiński i poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Zieliński.

Pytany oi opinię na temat spektaklu, który wzbudził liczne kontrowersje, poseł w rozmowie z Onetem stwierdza, że nie było w spektaklu nic niestosownego.

- Nie rozumiem tego zamieszania. Ktoś zobaczył tylko zdjęcia, nie widział tego przedstawienia i postanowił zrobić z igły widły. To była lekcja historii - mówi Zieliński.

Zdaniem posła inscenizacja była "bardzo wzruszająca i przemyślana".

- Trzeba ją tylko obejrzeć w całości, by to dostrzec. Był to poziom niemal przedstawienia teatralnego, które ukazywało Dzieci Zamojszczyzny. Pokazano, że dzieci również były w obozach koncentracyjnych i tam ginęły. Nie widzę w tym żadnych kontrowersji - mówi poseł w rozmowie z Onetem.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA